2020 Elektrikli Şömine Modelleri - Yanar Şömine

2020 Elektrikli Şömine Modelleri

2020 Elektrikli Şömine Modelleri

Şömene sahibi olmak isteyen şüphesizki birçok insanın ortak hayalidir. Fakat oturduğu ortam müsait olmayan küçük metrakarelik evlere takılı kalmış insanlar için şömine keyfi çok zor gibi görünüyor. Gelişen bu teknolojik üretim ile artık her dairede rahatça kendine yer bulabilen elektrikli şömine modelleri, bulunmaktadır. Sıcak ve huzurlu bir atmosfer arayanlar için olduğunca harika bir seçenek halindedir.

Modern Elektrikli Şömineler

Şömine karşısında huzurlu birgün geçirmek artık sadece hayallerinizde gerçekleşmeyecek. Günümüzde’de kullanımda olan elekrikli şömineler ile hayalleriniz gerçek olacak. Gerçek şöminenin yerini tutmasa bile size sorun yaratmayacak odunu, külü, baca temizliği gibi zahmetleri olmayacaktır. Bu tür işleri zahmetli görenler için olduğunca kullanışlı bir seçenektir.

Elektirkli şömine modelleri modern ve şık tasarımları ile yaşam alanınızı daha bir kaliteli ve zengin gösterebilmektedir. Hem dekoratif olarak hemde işlevsel tasarımların olduklarını belirtebiliriz. Birçok dekorasyon tarzına uyum sağlayan ve birçok nodel ve renk seçeneğine sahiptir.

Elektrikli Şömine Nasıl Çalışır?

Elektrikli şömineler şuan birçok evlerde kullanılan elektrikli ısıtıcılardan daha iyi çalışmaktadır. Diğer ısıtıcılar gibi fişini prize takıp ısınmasını bekliyorsunuz. Elektrikli şöminelerde diğer ısıtıcılar gibi teller ile ısınıyor ve etrafa sıcaklığı vermeye başlıyor. Akıllarda olan soru ise peki bu alevler nereden geliyor?

Hazır şömine modellerinde bulunan parlayan gerçek alevler dikkat çekmektedir. Elektirikli şöminede de bu düşünülmüş ve daha gerçekci olması ve ortama daha çok hava katması için yapılmış bir çözüm yoludur. Bu alevler ise tam anlamıyla göz yanılmasıdır. Gerçekci alev havası katmak için genellikle ampuller veya aynalar kullanılıyor.

Elektrikli Şömineler Isıtabiliyor Mu?

Elektrikli şöminenizin ısıtıp ısıtmayacağı seçmiş olduğunuz modelin gücüne ve modeline bağlıdır, tabiki kalitede önde gelmektedir. Gerçek odun ateşi ile ısıtan şömineler ile kıyaslanmasada yinede etkisi büyüktür.

Peki Güvenli Mi?

Elektrikli şömine bacalı şömineden daha güvenli olduğu söylenebilir. Çünkü baca temizliği yapılmazsa, baca tıkanır ve bu neticede ortama duman zehirlenmesi gibi ölümcül tehlikeler çıkabilir. Bacalı şöminelerde sıkça rastlanan olaylardan biriside alevin sıçramasıdır. Bu olayda can ve mal kaybına yol açmakatdır.