2020 Şömine Modelleri - Yanar Şömine

2020 Şömine Modelleri

2020 Şömine Modelleri

2020 Şömine Modelleri

Daha güzel huzur dolu, sıcak ve samimi bir ortam istiyorsanız şüphesizki en ön planda gelenlerden biriside şöminedir. Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan şömine evde yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisidir. Şöminenin karşısında vakit geçirmek, kitap okumak vs şeyler yapmak zamanınızın daha güzel ve verimli geçmesine neden olur. Farklı nedenlerden dolayı kullanılmayan şömineleri değerlendirmek için neler yapabilirsiniz? İşte bu konu üzerinde size şömine dekorasyon fikirleri ve yeni tasarımlar yaratabileceğiniz fikirler vereceğiz.

Eğer şömineli bir evde oturuyorsanız çok şanslısınız, şöminenizi kullanmasınız bile evinize şık bir dekorasyon görünüşü sağlayıp evinizin dikkat çekici bir parçası olarakda gözükmektedir. Şöminenizin daha çok dikkat çekmesini ve evinize daha şık görünüş sağlamasını istiyorsanız bu sizin elinizde. Şöminenizi daha farklı şekilde değerlendirerek daha şık tasarımlar ortaya çıkara bilirsiniz.

Birbirinden Yaratıcı Şömine Dekorasyonu Fikirleri

Şöminenizi asıl kullanımdan ziyade farklı amaçlar içinde kullana bilirsiniz. Birçok farklı ve yaratıcı yolu vardır. Küçük dokunuşlar yaparak bile çok farklı sonuçlar alabilirsiniz, aynı zamanda hayal gücünüzü kullanarak farklı tasarımlar ortaya çıkara bilirisiniz.

Evinizde olup’ da kullanmadığınız şöminelerin görselliğini arttırmak için elinizde birçok materyal vardır. Bunlar arasında, dekoratif vazolar, mini raflar, çiçekler veya dekoratif mumlar bulunmaktadır. Bu materyalleri çoğaltmak elbette sizin elinizde, bu konuda hayal gücünüzü kullanmak çok işe yarayacaktır bu şekilde farklı fikirler üreterek yeni ve hoş sonuçlar alabilirsiniz.

Şömine Dekorasyonu Fikirleri

Evinizde okyanus ferahlığını hissetmek istiyorsanız şöminenizin içine birkaç mercan parçası yerleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra mekan içinde yine deniz ferahlığını yansıtan deniz ile alakalı dekoratif unsurlar yer vermeyi’ de unutmayın. Özellikle şöminenizin rengi beyaz ise bu etkiyi daha yoğun şekilde görebilirsiniz.

Büyük Vazolar Kullanın

Evinizi renklendirmek ve daha şık görünüş katmak istiyorsanız şöminenizin önüne büyük boy dekoratif vazolar yerleştirebilirsiniz. Vazonuzun rengini şöminenizin bulunduğu ortama göre kombin yaparak ortama daha da hareket katabilirsiniz.

Mumları Kullanarak Romantik Bir Dokunuş Ekleyin

Şöminenizi kullanmaya bilirsiniz fakat içine dahil edeceğiniz dekoratif mumların ateşinden ve ışığından hoş görünümler yarata bilirsiniz. Şöminenizin içine yerleştirdiğiniz mumların boyutları farklı olursa daha şık gözükecektir.