4 Tarafı Camlı Şömine - Yanar Şömine

4 Tarafı Camlı Şömine

4 Tarafı Camlı Şömine

 4 tarafı camlı şömine modelleri son zamanların gözde tasarımları olarak karşımıza çıkmaktadır. Şömine ısıtıcıları içerisinde daha yüksek bir sınıfa ait olan 4 tarafı camlı şömine zarif bir stile sahiptir. Yüksek kaliteli işçilik ile zarif stil birleştiğinde kurulduğu ortamlara estetiklik kazandırıyor. Doğalgazın yaygın olarak kullanılmaya başlanmasından sonra şöminelere olan talep azalmış durumdaydı.

4 tarafı camlı şömine çeşitlerinin modern yapıda tasarlanması sebebiyle ve işlevleri sebebiyle daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Yaşam alanlarınızın istediğiniz her yerine bu ürünleri dâhil ederek kullanabilirsiniz. Yanma şekli bakımından klasik sobalardan farklı olmaması sebebiyle de oldukça işlevsellik sağlıyor. 

Camlı Şömine Nasıl Kurulur?

Bütün soba çeşitlerinde olduğu gibi 4 tarafı camlı şömine içinde kurulum süreci bulunuyor. Sobanın da yakın olan mobilya gibi eşyalarınızı alüminyum folyo ile kapatarak koruma altına alabilirsiniz.

  • Sanıldığının aksine bu süreç hiç zorlu bir süreç değildir.
  • Doğru adımları uygun şekilde takip ettiğinizde sobanızı kendiniz kurabilirsiniz.
  • Şöminenizi temin etmiş olduğunuz firmadan da kurulum talebinde bulunabilirsiniz. Güvenliğiniz açısından profesyonel kişilerden de yardım almanız önemlidir.

4 tarafı camlı şömine seçmiş olduğunuz uygun yere koyulduktan sonra güvenli bir kurulum gerçekleştirmeniz gerekir. Kurulumun hemen sonrasında sobanızı yakıp ateşi izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Evinize sıcak ortamları getirebilmek çok kolay bir hal almıştır. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sobanızı kendinize yakın bir mesafeye getirmeniz olmalıdır. Çünkü 4 taraflı camlı şömine yakın mesafelere daha çok ısı verir.

Camlı Şömine Zararlı mıdır?

4 tarafı camlı şömine kurulum aşamaları doğru şekilde takip edilip doğru şekilde yapılırsa ve şöminenin temizliğine dikkat edilirse herhangi bir zararı olduğunu göremeyeceksiniz. Bütün riskleri en aza indirmek adına yapmanız gereken güvenliği sağlamak olmalıdır.

4 tarafı camlı şömine tercih ederken kaliteli malzeme kullanarak tasarlanmış ürünler alınmalı. Camları kalitesiz olan şömineler yüksek ışıklara dayanıksız olabilir ve patlama yapabilir. Elbette ki camlı şömineler dekorasyon konusunda da üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır.