Açık Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Açık Şömine Modelleri

Açık Şömine Modelleri

Açık şömine modelleri hazne bölümü açıkta olan şömine modelleridir. Güvenlik için cam dekor ile kapatılabilirler. Ateşin yandığı kısım her yerden görünebilecek şekilde dizayn edilmişlerdir.

Ev içerisinde açık şömine kullanacaksanız muhakkak cam dekor ile çevrelemeniz gerekir. Bahçe ya da açık alanlarda kullanılacaksa koruma olmadan da kullanılabilir. Açık şömineler mangal olarak da kullanılabilir. Şömineyi sergilemesi açısında daha şık duran açık şömineler dekorasyon açısından da oldukça fazla tercih edilirler.

Açık şömineleri izlemek daha keyiflidir. Görsellik anlamında katkısı olsa da ısınma amaçlı çok fazla tercih edilmezler. Farklı model ve tasarımlar ile ev dekorasyonunuzun tamamlayıcı ögesi olurlar. Odunlu modeller bahçede sevdiklerinizle güzel vakitler geçirmenizi sağlar.

Açık Şömine Fiyatları

Açık şöminelerin fiyatları seçeceğiniz modelin boyutuna ve malzemesine göre farklılık gösterebilir. Bahçe şömineleri genellikle daha küçük boyutta olurlar. Salonunuz için büyük plazma şömineleri tercih edebilirsiniz. Açık şömine modelleri kapalı modellere göre bazı farklılıklar gösterir:

  • Açık şömineleri yakmak ve ateşi kontrol etmek daha kolaydır.
  • Kapalı şöminelere göre daha çok tütme riski taşırlar.
  • Ev ortamında kapalı hazneler açık haznelerden daha güvenlidir.
  • Açık şöminelerde oksijen kontrolü yapmanız olası değildir.

Şöminenin görsel açıdan her yerden görülebilir olmasını istiyorsanız ev için en güvenli yol cam dekorla kaplamaktır. Açık şömineler dayanıklı malzemeden üretilirler ve uzun süre yanabilirler. Temizliği kapalı hazneye göre daha kolaydır.

Açık Şömine İçin Cam Kapak

Büyük boyutlu ve her taraftan görülebilen bir şömine kurmak istiyorsanız fakat güvenlikten endişeniz varsa cam kapaklar ile şöminenin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Kullanılan camlar yüksek derece ısıya dayanıklı olur ve tütme, çıra sıçraması gibi olumsuz durumların oluşmasını engellerler. Görüntü bozulmadığından sevdiklerinizle beraber şöminenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Her bütçeye uygun modelleri ile açık şömineler oldukça fazla tercih edilen modellerdir ve dekorasyon amaçlı da kullanılırlar. Baca ile bağlantısı doğru yapıldığında hiçbir şekilde duman oluşumu sağlamazlar. Yanında şömine maşası, siperlik gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.