Adalar Şömine » Şömine Fiyatları - Yanar Şömine

Adalar Şömine

Adalar Şömine

Şömine, insanların içerisinde ateş yaktığı, çıkan dumanın bacasına doğru gidip iç mekândan çıktığı etrafa ısıveren bir mini mimari yapıdır. Önü açık ocak türü olarak da bilinir. Taş ve tuğladan yapılan klasik modelde şömineler bu şekilde çalışır ve katlı olan evlerin de ısınması için ısı odası sistemi kullanılır. Farklı türleri de vardır.

Şömineler arasında en kolay ve estetik duran şömine etollü şöminelerdir. Ancak elektrikli, doğalgazlı, yapay ve bahçe şömineleri de oldukça kolay, basit ve rahat kullanılıyor. Klasik odunlu şöminelerin tek sorunu ise emek istemesidir. Eğer bacasına düzenli bakım yaptırır ve temizliğini yapabilirseniz, bir de odun (yakıt) tedarik edebilirseniz çok rahat ve keyifli bir şekilde şömine sahibi olabilirsiniz.

Şömine Kullanım Alanları Nelerdir?

Şömine, pek çok kişinin düşündüğü gibi sadece evlerde değil, restoran ve kafe gibi yerlerde de kullanılır. Hatta birçok mekânda sadece şömine olduğu için müşteri kazanılıyor. Ayrıca lüks olan hastanelerde, kış bahçelerinde, balkonlarda ve ofislerde de şömineler kullanılabilir. Her mekânda farklı tarzlarda şömineler kullanabilirsiniz.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/somine-fiyatlari-ne-kadardir/53 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Şömine Aksesuarları

Şömine aksesuarları, sadece odun ile yakılan şömineler için geçerlidir. Çünkü bütün işlemler için odunlu şöminenin araç ve gereçleri gereklidir. Şömine aksesuarları; siperlik, odunluk (odun kovası), şömine kürek takımı, şömine maşa takımıdır. Siperlik, evde çocuk veya evcil hayvan ise, ateşin etrafa sıçramaması ve zarar görülmemesi için ateşin önüne yerleştirilir. Odunluk (odun kovası) ise özellikle her gün şömine yakıyorsanız odunlarınızı depolayacağınız kovadır. Şömine kürek takımı, şömineniz yandıktan sonra soğur ve odunların ardında bıraktığı küllerin temizlenmesi için kullanılır. Şömine maşa takımı ise odunların çevrilmesi, yeni odun veya tahta eklenmesi için kullanılan araç ve gereçlerdir.

Şömine Fiyatları Nelerdir?

Şömine fiyatları çok fazla değişkenlik göstermektedir. Klasik odunlu şöminelerin fiyatı ortalama olarak 4.000 TL ‘den başlıyor. Elektrikli şömineler, 4.500 TL ‘den 8.000 TL ‘ye kadar fiyat farkı veriyor. Doğalgazlı şömineler ise 2.500 TL ‘den başlamaktadır. Etanollü şömineler ise, 3.000 TL ‘den aşlıyor. Ancak mini şömineler 300 TL civarındadır.