Avcılar Şömine - Yanar Şömine

Avcılar Şömine

Avcılar Şömine

Avcılar Şömine

Şömine, insanlar üzerindeki sosyal bağları güçlendirme etkisine sahiptir. Bunu bir iletişim aracı olarak gören araştırmacılar bile vardır. Plajdaki kamp ateşi etrafında toplanan insanları hemen düşünebilirsiniz. Gezintinin tadını çıkarmak için sahile gitmek zorunda mıyız? Tabii ki değil. Şömineler sayesinde, ateşin birleştirici gücünü balkonlarda, evlerde, odalarda yaşayabiliriz. Bugün birçok şömine tipi olması sayesinde, şömineden çıkan ateşin kokusunu, ısısını ve keyfini tatmak isteyenler için iyi bir alternatiftir. Avcılar şömine olarak her modelde şömineleri sizler için üretmekte ve satmaktayız.

Ahşap Şöminelerin Avantajları Nelerdir?

  • Bilim insanlarının dediği gibi, ocaktaki odun ve ateş ruhunun birleştirici doğası sayesinde, psikolojik faydalara sahiptir.
  • Klasik şömine sevenler için en uygun seçenektir.
  • Ahşap şömineler sıcaklık sağlar. Isıtma cihazı olarak kullanılır ve uygun ısıtmanın sağlanmadığı alanlarda ilave ısıtma sağlayabilir.
  • Şöminenin içindeki yangın odaya atmosfer katar. İnsanların kafasında şömine, lüks, zenginlik demektir. Bu, sahibine prestij kazandırır.
  • Bu modeller romantik bir ortam arayan çiftler için etkili bir alternatiftir.
  • Şöminenin yanında sohbetler aile ilişkilerini güçlendirecektir.
  • İnsan sağlığı için iyidir.

Ahşap Bir Şömine Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şömine fiyatları, şöminenin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Malzeme ve işçilik, fiyatları belirleyen diğer bir faktördür. Elbette önem verilmesi gereken güvenlik kuralları da vardır. Şömine kurulurken baca iyi yapılmalıdır. Duman tahliyesini en iyi şekilde düzenlemek gerekir. Şömineyi kurarken şöminenin en iyi ve en güvenli yeri seçilmelidir. Baca sistemi şöminenin standartlarına göre kurulmalıdır. Şöminenin yarattığı ısı, şöminenin yerine hesaplanmalı ve kararlaştırılmalıdır. İyi ısı vermesi için yakmak adına iyi bir ağaç seçmelisiniz. Meşe ağacı, yalnızca daha fazla ısı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda içerdiği maddeler nedeniyle sigara içme olasılığını da ortadan kaldırır. Şömine odunları en az iki yıl kurutulmalıdır. Şömineyi ateşlemek için alkol veya benzin kullanmayın.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/somine-yaptirirken-nelere-dikkat-etmeniz-gerekir/39 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İnsanlar da evlerini daha estetik hale getirmek için sonlandırmaya büyük önem veriyorlar. Geçmişten günümüze gelen ve imajını koruyan bir dekor unsuru şöminedir. Uzun yıllardır görkemli olan şömine, artık birçok dekorasyon malzemesi olarak şömine mantığında kullanılıyor. Bu şöminelerin birçok çeşidi vardır. Doğalgaz, elektrik ve ahşap ihtiyaç ve zevklerine göre değerlendirilerek alınabilir.

Yanar Şömine Olarak 1986'dan bu yana Avcılar Şömine alanında hizmet vermekteyiz. Kaliteli ürün ve uygun fiyatlandırma ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerimize şömine alanında hizmet vermekteyiz.

Detaylı Bilgi Almak İçin ;

Telefon : 0(212) 852 16 33 / 0(212) 884 13 49

E-Mail : [email protected]