Bacasız Şömine Nasıl Çalışır? - Yanar Şömine

Bacasız Şömine Nasıl Çalışır?

Bacasız Şömine Nasıl Çalışır?

Bacasız Şömine Nasıl Çalışır?

Bacasız şömine bioethanol sıvı yakıt ile çalışan şöminelerdir. Herhangi bir elektrik, su veya doğalgaz bağlantısı gerektirmeden mekanınızı rahatlıkla ısıtabilirsiniz. Herhangi bir zehirli gaz duman kül gibi sorunlar oluşturmaz. Ev, ofis , otel, fabrika, okul gibi yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayarlı kapak sayesinde ateşin alevini ayarlamak veya söndürmek için kullanılmaktadır.

Bacasız Şömine Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bacasız şöminede asıl yanmasını sağlayan araç burnerdir. 17 cm dairesel 32, 60, 90 cm boyutları vardır.  Burnerler mekanların mimarına uygun biçimde tasarımlar yapılmaktadır.

Bioethanol Yakıtı Nedir?

Bioethanol yakıtının içerisinde nişasta ve şeker bulunmaktadır. Bioethanol yakıtı son dönemlerde çok büyük önem kazanmaktadır.  Ateşin yanması sonucu mekana sadece su buharı ve karbondioksit ve ısı açığa çıkmaktadır. Herhangi bir zehirli gaz ortaya çıkaramz çevreci ve yenilebilmektedir.

Bacasız Şömine Nasıl Kullanılır?

Şöminenin haznesi (burner) yakıt kısmı üst tarafta 0.5 cm kalacak şekilde doldurmalısınız. Önemli olan bioethanol yakıtını doldururken taşmaması ve sıçramamasına dikkat etmelisiniz. Yakıt dolumun da şömine ile verilen maşa ile birlikte yakılması daha doğru olmaktadır. Şömine yakıldığında ilk 10 dakikası mavi ateş şeklinde yanması gerekmektedir. Birkaç dakika sonra şöminenin asıl yanma sıcaklığına gelmekte ve ateşin rengi sarı veya kızıl renge dönmektir. Her bir yakımın da haznenin tamamen dolması önerilmektedir. Şömineyle birlikte verilen maşayı ateşi istediğiniz gibi söndürebilir veya ateşin yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Bacasız şömineler bacasız mekanlar için ısınma kaynağı olarak tasarlanmıştır. Günümüzde birçok şöminelerde baca bulunmamaktadır. Bioethanol şömineler herhangi bir elektriğe veya başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan yanmaktadır. Kış bahçelerinde, otel, fabrika, ev geniş mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.