Bacasız Şömine - Yanar Şömine

Bacasız Şömine

Bacasız Şömine

Bacasız Şömine

Bacasız şömine demek, adından da anlaşılacağı gibi şöminenin baca kullanılmadan, dumansız şöminelerdir. Yine ısınma ihtiyacınızı karşılar ancak yakıtı farklıdır. Ateşi normal şöminelerde olduğu gibi görebilirsiniz. Normal şöminelere göre çok daha zahmetsizdir. Şöyle ki, baca sorunu normal şömineler için çok büyük bir sorundur. Temizlemesi, kurulumu, bakımı derken bir de hava kaçırma sorunu çıkarsa daha büyük bir dertti. Hatta sırf baca için şöminen alandaki yerini bacaya göre seçerlerdi. Mesela tam ortada öyle büyük bir şömine göremezdiniz. Ancak bacasız şömineler salonunuzun ortasında bile bulunabilir. Ayrıca öyle bir ateşi vardır ki, apartman dairelerinde bile kullanılabilecek şekildedir. Duman çıkartmaz. Duman çıkmıyor demek ateşin gerçek olmadığı anlamına da gelmiyor. İstediğiniz zaman istediğiniz gibi ateşi izleyebilirsiniz.

Bacasız şömineler, isterseniz iç mekânlarda isterseniz de dış mekânlarda kullanabilirsiniz. Bacasız olma özelliği sayesinde kolayca kurulabilir. Dış alanlarda bile şömine keyfine varabilirsiniz. Bacasız şömineleri, evlerde, ofislerde, alış - veriş merkezlerinde, kafelerde, restoranlarda, otellerde ve barlar gibi tüm iç ve dış mekânlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca bacasız şöminelerin bir artı özelliği de şömine setleri almanıza gerek yoktur. Odun tedarik edip depolamak zorunda değilsiniz, çünkü oduna ihtiyacınız olmayacak. Kömür ve is temizleme gibi bir sorununuz da olmayacağından temizlik yönünden çok kullanışlıdır.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/elektrikli-somineler-ne-ise-yarar/46 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Bacasız Şömineler Ne İle Yanar?

Bacasız şöminelerin yakıtı etanoldür.

Etanol: Etanol; bir çeşit alkoldür. Diğer bir ismi, etil alkol veya bitkisel alkoldür. Alkol yanıcı bir madde olduğundan şöminelerde duman, is ve kül çıkarmadan yakabileceğimiz bir yakıt türüdür. Etanol saf bir üründür ve işlendikten sonra şömine yakıtı olarak kullanılabilir. Etanole, dumansız, kokusuz, kızıl ve gerçekçi bir alev görünümü verebilmek için bazı doğal katkı maddeleri de eklenmektedir. Yandığında dumanı, isi ve kiri dışarıya vermediği için temiz bir yakıt türüdür. Alevi de çok temiz ve güzel yandırır.

Bacasız şömineler de diğer şömine türleri gibi farklı modellerde ve kapasitededir. Bu nedenle özellikleri modelden modele değişim gösterecektir. Ortalama olarak 2 litrelik bir yanma haznesine sahip bacasız şömine 8 saate kadar yanabilmektedir. Ancak bu durum için bazı standart koşullar vardır ve bu koşullara uyulması gerekmektedir.