Bahçe Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Bahçe Şömine Modelleri

Bahçe Şömine Modelleri

Bahçe şömine modelleri diğer şöminelerin yapısında değildir. Yapı olarak kesinlikle çok farklı ancak amacı aynıdır. İçerisinde odun yakılıyor ve ateşi açık bir şekilde görebiliyorsunuz. Ayrıca etrafına ısı da veriyor. Bu iki temele dayanan şöminenin amacı bu şekilde doğruca uygulanmaktadır. Normal şömine modellerinden çok daha mini durular ve yer kaplamazlar. Ancak tabii fonksiyonelliğine göre büyüklüğü ve fiyatı da değişebilir.

Bazı modellerin bacalı bazı modellerin bacasız olduğu farklı çeşitlerde bahçe şömineleri bulunmaktadır. Bacalı olan bahçe şömineleri alt taraflarında odunluk da bulunduruyor. Böylece yakıt olarak kullanılacak olan odunları bu küçük bölmede muhafaza edebilirsiniz. Hatta bacalı olan bahçe şöminelerinde, normal şöminelerin sistemi gibi ateş tam olarak bacanın gider kısmından dumanın çıkma açısı ayarlanır. Bacasız ve odunluk bölümü olan balkon şömine modelleri de vardır. Bahçe şömine modelleri sadece bahçede değil güvenli olan açık alanlarda da kullanılabilir. Bahçe şömine modellerinin sade olanları sahil kenarında yakılan o ateşlere benzemektedir.

Bahçe şömine modelleri orta boy sepetlere de benzeyebilir. İçinde düzgünce yerleştirilen odunlar yakılır ve böylece ısı ortaya çıkar. Bazı bahçe şömine modelleri de barbekü amaçlı kullanılan şöminelerdir. Alt kısmında (sepet bölümünde) ateş yanar ve üst kısmında da başka bir bölmesi vardır. Bu bölme sayesinde üzerinde yemek yapma ve yemek yeme zevkini yaşayabilirsiniz. Bu üst kısım ızgara veya teflon bir tabaka da olabilir.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/bahce-somine-modelleri/55 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Bahçe İçin Şömine Fikirleri

Bahçelerin şömine konumu çok önemlidir. Bahçede bulunan şömine, her ihtimale karşı olarak tek başına yanıyor halde bırakılmamalıdır. Ayrıca bahçeniz etrafı ve üstü kapalı bir alan (kış bahçesi gibi) ise ya normal büyük bir şömine taktırın ya da bacasız bir balkon şöminesi kullanın. Eğer açık ve ferah bir bahçeye sahipseniz ya bacalı bir bahçe şöminesi kullanın ya da bacasız ve mini bir bahçe şöminesini öneririz. Çünkü minik olan bacasız bahçe şömineleri, yaz akşamlarının hafif esintisinde size vuran o ılıklığı çok güzel yaşatacaktır. Görüntü olarak da çok modern ve kullanışlı olan bacasız bahçe şömineleri, bahçenize uygun tasarımda bulduğunuz anda alıp kullanmanızı öneririz. Çünkü en modern bahçe görüntüleri için bahçe şömineleri çok hoş bir aksesuardır.