Bahçe Şömine Yapımı Modelleri - Yanar Şömine

Bahçe Şömine Yapımı Modelleri

Bahçe Şömine Yapımı Modelleri

Bahçe şömine yapımı modelleri açık havada kullanılan ürünlerdir. Kapalı alanlar için kullanımları uygun değildir. Bahçeniz için hem mangal yapabileceğiniz hem de ısı sağlayan bahçe şöminelerinin diğer özellikleri şunlardır:

  • Bahçe şömineleri için kömür veya odun yakıt olarak kullanılır.
  • Yanmaz zeminde kurulmalıdır. En uygun zemin taş zemindir.
  • Şömine özelliğinin yanında mangal olarak da kullanabilirsiniz.

Bahçe şöminesi yanar vaziyetteyken temas edilmemeli ve çocuklar olan bir ortamsa güvenlik sağlanmalıdır. Şömineyi kurduğunuz alan düz ve sağlam olmalıdır. Şömine yanarken devrilmeyecek şekilde sağlam durmalıdır.

Şömineyi kullandıktan sonra muhakkak söndürmeniz gerekir. Şöminenin yakınında yanıcı ya da patlayıcı madde bulundurmamanız gerekir. Güvenlik bu şekilde sağlanır.

Bahçe Şöminesi Koçtaş

Bahçe şömineleri hazır modellerdir ve taşınarak kurulurlar. Dikkat etmeniz gereken husus şömineyi koyduğunuz zeminin seramik, taş, çakıl gibi yanmaz özelliği olan malzemelerden olmasıdır. Bahçe şömine yapımı modelleri ahşap zemine kurulması uygun olmayan ürünlerdir.

Hazır modelleri alabileceğiniz gibi bahçenize özel tasarım bahçe şöminesi de yaptırabilirsiniz. Seçtiğiniz modele göre fiyat seçenekleri belirlenir. Eğer kurulumun çabuk olmasını ve kolayca taşıyabileceğiniz bir şömine isteğiniz varsa hazır modeller sizin için en uygun seçeneklerdir.

Hazır modeller daha çok küçük boyutlu bahçeler için kullanışlı olurlar. Tasarım modeller için çalışma yapılabilecek kadar büyük bir bahçe alanı olması gerekir. Şöminenizin bahçenizle uyum içerisinde olması dekorasyon açısından faydalı olur.

Bahçe Şömine Fiyatları

Bahçe şömineleri birçok farklı modele sahip olduğu için fiyat seçenekleri de fazladır. Bütçenize uygun modele karar verdikten sonra online olarak sipariş edebilirsiniz. Bahçenize kurulacak olan şömine sabit olacaksa dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de rüzgar yönüdür.

Sabit şömineyi yanlış bölgeye kurarsanız duman sizi ve komşularınızı rahatsız edecek şekilde yayılabilir. Bahçe şöminesi kurulacağı zaman evden en fazla 4 metre ötede olması yeterli olur.

Çocuklu ya da evcil hayvanlı evler için güvenlikli bahçe şömine modelleri avantajlı olur. Kapalı hazne modellerini tercih edebilirsiniz.