Bahçe Şöminesi - Yanar Şömine

Bahçe Şöminesi

Bahçe Şöminesi

Bahçe şöminesi dış mekana uyumlu, odun, yakıt ya da elektrik ile çalışabilen farklı modelleri olan modern tasarımlı şöminelerdir. Ön kısmı açıktır ve odunlu modellerde burası ocak görevi görür.

Bahçenizde kullanabileceğiniz şömineleri dekorasyon amaçlı ya da ısınma amacıyla kullanabilirsiniz. Taşınabilir modeller sayesinde kolaylıkla yer değiştirebilir ürünlerdir. Bahçe şöminelerini kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk husus bahçenizdeki yanmaz özellikte olan zemine koymanız gerektiğidir. Taş, beton ya da çakıl zeminler kurulum için uygundur.

Uygun bir zemin ortamı yoksa özel zemin tepsilerinden satın alarak kullanımı sağlayabilirsiniz. Bahçenizin büyüklüğüne göre şömine ölçülerini ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde bahçeniz küçük ise çok fazla yer kaplamamış olur.

Bahçe Şöminesi Nasıl Yakılır

Bahçenize şömine kuracağınız zaman öncelikle ısınma amaçlı kullanıp kullanmayacağınıza karar vermeniz gerekir. Kullanma amacınıza göre şömine ısınma araçları şu şekildedir:

  • Odunlu bahçe şömineleri
  • Elektrikli bahçe şömineleri
  • Kimyasal yakıt ile çalışan bahçe şömineleri

Ethanol gibi kimyasal maddeler ile yanan şömineler de sıkça karşımıza çıkan modellerdir. En çok tercih edilenlerden biri de elektrikli şömineler olur. Uzaktan kumandayla çalışan elektrikli şömineler pratikliği ile size zaman kazandırmış olur.

Bahçe, teras ya da balkon gibi dış mekanlar için uygun olan bahçe şöminesi yerleştirilirken rüzgarın geldiği yöne de dikkat edilmelidir. Rüzgarın ters estiği bir alana koyarsanız duman sizi rahatsız edecek şekilde bahçenize yayılabilir.

Bahçe Ateş Şöminesi

Sevdiklerinizle birlikte harika akşamlar geçirmenizi sağlayan bahçe şömineleri uygun fiyat seçenekleri ile sipariş verilebilirler. Eğer çocuğu olan bir aile kullanacaksa kapalı hazne seçeneğini tercih ederek güvenliği sağlayabilirler.

Bahçe şömineleri dış mekana özgüdür ve kapalı alanlara uygun değildirler. İsteğe göre hem ısınma amacıyla hem de barbekü olarak kullanılabilirler. Kurulan zeminin düz ve pürüzsüz olması sağlamlık için önemlidir. Şömine devrilmeyecek şekilde montaj edilmelidir.

Kullanımdan sonra söndürülerek açık bırakılmamalıdır. Sağlam malzemesi ile uzun yıllar ısı verimini kaybetmeden kullanılabilirler. Taşınma durumlarında kolay yer değiştirirler.