Bahçe Taş Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Bahçe Taş Şömine Modelleri

Bahçe Taş Şömine Modelleri

Bahçe taş şömine modelleri açık havada kullanılmak üzere üretilirler ve kapalı alanlarda kullanımı uygun değildir. Odun ile ısı verirler. Şömine yanarken dış cephesine veya herhangi bir bölümüne dokunulmamalıdır.

Bahçe şömineleri aynı zamanda mangal olarak da kullanılabilirler. Kömür ve odun haricinde başka bir yanıcı madde kullanılması doğru değildir. Bahçe şöminelerinde en dikkat edilmesi gereken husus üzerine koyulduğu zeminin sağlam ve yanmayacak bir zemin olmasıdır.

Beton ve taş zeminler bahçe şömineler için en uygun zeminlerdir. Şömine yanar durumda olduğu zaman yanıcı özellik taşıyan başka maddelerin ortamda ve yakınında bulunmaması gerekir. Her kullanımdan sonra şömineyi doğru şekilde söndürmeniz gerekir.

Bahçe Taş Şömine Modelleri

Bahçe şömineleri taşınabilir özelliğe sahiptir. En uygun zemin beton, çakıl, taş zeminlerdir. Bunlar dışında ahşap bir zemin üzerine koyarsanız ahşap malzeme yanabilir olduğu için daha sonra istenmeyen durumlar oluşabilir. Bahçe taş şömine modelleri için seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır:

  • Taşıması kolay olsun isterseniz hazır bir şömine modeli seçebilirsiniz.
  • Özel üretim bahçe şöminesi almak istiyorsanız boyutu için uygun olacak şekilde büyük bir bahçeniz olması gerekir.
  • Bahçe şöminenizi seçerken bahçenizin dekorasyonuna uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Çocuklu ve evcil hayvanlı evler için kapalı hazne şömine modelleri seçimi daha uygun olur.

Seçtiğiniz her model kaliteli malzemeden üretilir ve uzun süre kullanılacak şekilde dayanıklıdırlar.

Bahçe Taş Şömine Fiyatları

Bahçe şömineleri seçtiğiniz modele ve boyutuna göre farklı fiyatlara sahiptirler. Hazır modelleri satın aldığınızda daha uygun fiyatlı modeller seçebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunuza özel imalat şömine yaptırmak istiyorsanız öncelikle evinize gelerek alan teşhisi yapılır.

Alanın ölçüsü alındıktan sonra ölçülere uygun hazne ve dış cephe imal edilir. Dış cephe kısmını dilediğiniz uygun malzemeden giydirme yapabilirsiniz.

Taş şömine modelleri modern duruşuyla bahçenizi güzelleştirir ve dilerseniz sevdiklerinizle birlikte mangal da yapmak için kullanabilirsiniz. Bahçe şöminelerinin temizliği kolaydır ve ortalığı kirletmezler.