Balkon Şömine Yapımı - Yanar Şömine

Balkon Şömine Yapımı

Balkon Şömine Yapımı

Balkon Şömine Yapımı

Balkon şömine yapımı için uygun bir balkon alanına sahip olmanız gerekir. Günümüzde teknoloji geliştikçe şömineler de farklı özellikler ve boyutlar kazanmıştır. Bu sebeple şömineniz olması için büyük bir balkonunuz olmasına gerek olmaz. Balkon şöminelerinin yakıtlarına göre türleri şu şekildedir:

  • Kömürlü balkon şömineleri
  • Tüplü balkon şömineleri
  • Elektrikli balkon şömineleri

Kömür ile yanan şömineler klasik şöminelerdir ve baca sistemine bağlanırlar. Barbekü yapacağınız sırada duman bacadan dışarı çıkacağı için üzerinize duman gelmez ve kokusu sinmez. Ayrıca etrafınızdaki insanları da duman veya koku ile rahatsız etmemiş olursunuz.

Baca sisteminiz yoksa tüplü veya elektrikli balkon şöminelerini tercih edebilirsiniz. Baca sistemine gerek duymazlar.

Balkon Şöminesi Fiyatları

Balkon şöminelerinin birçok farklı modeli vardır. Balkon şömine yapımı ile kendinize özel tasarım yaptırabilir ya da hazır şömine modellerinden seçebilirsiniz. Seçtiğiniz şömineye ve büyüklüğüne göre birçok farklı fiyat seçeneği vardır.

Şöminenizi almadan önce numune incelemesi de yapabilirsiniz. Her mevsim barbekü yapabileceğiniz şömineler evinizi daha konforlu bir hale getirir. Yemek pişirmenizin yanında ısınmanızı da sağlarlar.

Şöminenizi elektrikli seçerseniz uzaktan kumanda ile kolayca kontrol edebilirsiniz. Tek tuşla açma kapama yapabilir ve ısı derecesini ayarlayabilirsiniz. Tüple çalışan balkon barbeküleri lezzetli etler pişirmenizi sağlar.

Müstakil ev veya apartman dairesi fark etmeksizin her balkona şömine modeli kurabilir ve evinizde iyi vakitler geçirebilirsiniz.

Bahçe Şömine Dekorasyonu

Şömineler evlerimizde dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Balkon şöminelerinin haznesi ısıya dayanıklı metalde üretilir. Dış cephesi ise balkonunuzun rengine ve dekoruna uygun olarak dilediğiniz uygun malzemeden seçilebilir.

Şömine kurulumunu alanında uzman kişiler tek gün içerisinde gerçekleştirilir. Öncelikle hazne kurulur ve ısı testi yapılır. Isı testi olumlu olduğunda dış cephe giydirmeye geçilir.

Şömineniz kurulduktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Elektrikli şömine seçerseniz temizliği oldukça pratik olur çünkü kömür kullanımı yoktur. Elektrikli şömineler priz ile çalışır, duman veya is yapmazlar. Bu sebeple bez yardımıyla silindiğinde temizlenirler.