Barbekü Şömine Balkon - Yanar Şömine

Barbekü Şömine Balkon

Barbekü Şömine Balkon

Barbekü Şömine Balkon

Barbekü şömine balkon modelleri kömürlü, elektrikli ve doğalgazlı olarak temek üç kategori de incelenebilir. Köken olarak Fransızcadan gelen barbekü kelimesi, dilimizde mangal olarak da kullanılır. Barbeküler ile açık alanda et ve deniz ürünlerinin pişirilmesi sağlanır.

Barbekü şömine balkon modelleri yemek pişirmenin yanı sıra, mekanı ısıtmak için de ideal bir araçtır. Ateş yakmak için bir açıklığı bulunan ve dumanın baca yolu ile dışarıya salınmasını sağlayan bir sisteme sahiptir.

Barbekü şömine balkon modellerinde tasarım daha fazla ön plana çıkar. Şık, dekoratif ve aynı zamanda da kullanışlı olan balkon şömine modelleri çevrede bulunabilecek yanıcı maddelerden gerekli uzaklık baz alınarak yerleştirilmelidir.

Balkon Barbekü Şömine

Barbekü şömine balkon ölçülerinin ve oranlarının hesaplamasında, bina gereksinimleri, doğa kanunları ve mekanik yönetmeliğin gereklilikleri sağlanmalıdır. Bu şartların dışında yapılan uygulamalar sağlıklı olmayan bir yapı oluşturur.

Barbekü şömine balkon modellerinin yapımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Yakıtın iyi bir şekilde yanmasının sağlanması,
  • Yanma etkisi ile ortaya çıkan dumanın doğru ve güvenli bir şekilde dışarıya atılmasının sağlanması,
  • Mevcut ısının olabilecek en yüksek derecede mekana yayılmasının sağlanması,

Dekoratif görünüme sahip olan barbekü şömine balkon modelleri genel olarak taş ile dekore edilen bir yapıya sahiptir. İki kattan oluşur ve şöminelerin alt kısmında bulunan boşluk dekoratif bir objenin konumlandırılması için uygundur.

Barbekü şömine balkon modelleri, Yanar Şömine tarafından standart kalitenin üzerinde malzemelerin kullanımı ile üretilmektedir.

Barbekü Şömine Dekorasyonu

Barbekü şömine balkon modelleri genel olarak tasarım ön plana çıkacak şekilde tercih edilir. Üzerinde et ve deniz ürünlerinin pişirilebildiği gibi, mekanı ısıtmak için de kullanılan bir araçtır. Kısa süre içerisinde iç ısıtan bir ortam oluşturulmasına olanak tanır.

Barbekü şömine balkon modellerinin altında bulunan boşluk dekoratif bir ürünün konumlandırılması için uygundur. Üst kısımda bulunan boşluk da, mangal ve ızgara yapılabilecek bir genişlikte tasarlanır.

Baca kısmının bulunması ve doğru ölçülerde olması, şömine kullanımının güvenliği için son derece önemlidir.