Barbekü Şömine Yapımı - Yanar Şömine

Barbekü Şömine Yapımı

Barbekü Şömine Yapımı

Barbekü Şömine Yapımı

Barbekü şömine yapımı aileniz ve arkadaşlarınız ile birlikte yapacağınız mangal partilerinde sizin kurtarıcınız olacaktır. 

Sevdiklerinizle birlikte hoş vakit geçirebileceğiniz alanlarda barbekü şömine yapımı için firmamızdan faydalanmanız tavsiye edilir.  Doğal taşlardan, kesme taşlardan ve tuğlalardan yapılan şık ve kullanışlı barbekü şömineler, yaptığınız organizasyonun en ilgi çeken odağı olacaktır. 

Uygun alanlarda barbekü şömine yapımı için öncelikle istediğiniz modeli seçmeniz gerekir. Model seçimi için sitemizin barbekü kategorisi incelenebilir.

Barbekü şömine yapımı öncesinde zemin hazırlaması yapılır. Zemin hazırlandıktan sonra inşaat aşamasına geçilir. İnşaat aşamasında belirlenen model doğrultusunda tuğlaların örülmesine başlanır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken noktalar harcın doğru bir şekilde hazırlanması ve estetik görünüme dikkat edilmesidir.

Mangal Şömine Yapımı

Mangal şömine, barbekü şömine ile aynı anlama gelir. Barbekü şömine yapımı konusunda profesyonel hizmet veren firmamız, istenilen modelin birebir aynısını ilgili alana uygulamaktadır. 

Barbekü şömine yapımı konusunda izlenecek adımlar şu şekilde listelenebilir;

  • Zemin hazırlaması,
  • İnşaat aşaması,
  • Ateş bölümünün yapımı,
  • Izgara alanının düzenlenmesi,
  • Baca yapımı,

İnşaat aşamasında teker teker örülen tuğlalar, ön kısımda ateşin yakılacağı yüksekliğe göre şekillenir. Düzgün bir açıklığın oluşturulmasına dikkat edilir ve ateş yüksekliği göz önünde bulundurularak duvar örme işlemi tamamlanır.

Barbekü şömine yapımı aşamalarında en önemli bölümlerden birisi ateş bölümünün yapımıdır. Gerekli malzemeler ile kalın bir döşeme plağı oluşturulur ve döşeme plağının üstü ateşe dayanıklı malzemeler ile örülür.

Barbekü Nasıl Yapılır

Barbekü şömine yapımı konusunda profesyonel hizmet veren firmamız, uzman kadrosu ile garantili bir kurulum aşaması gerçekleştirir. Dikkat edilmesi gereken en önemli bölümlerden biri olan ızgara alanı, yeterli yükseklik baz alınarak açılır. 

Barbekü şömine yapımı aşamalarından en önemlilerinden birisi de baca yapımıdır. Baca yapımı oldukça profesyonellik gerektiren bir aşamadır. Gereken ölçülerde ve uygunlukta yapılan bacalar, yeterli güvenliği sağlar ve temiz bir kullanım olanağı tanır.