Bioethanol Şömine - Yanar Şömine

Bioethanol Şömine

Bioethanol Şömine

Bioethanol Şömine

Bioethanol şömine yakıtla çalışan ve bacasız şömine kategorisinde olan ürünlerdir. Isıyı ethanol denen yakıt sayesinde verirler. Duman, is ya da koku yaymazlar bu sebeple apartman dairelerinde daha sık tercih edilirler. Yakıt haznesine ethanol döktükten sonra özel uzun çakmağıyla yakmanız yeterlidir.

Yakıtla çalışan şöminelerin kullanımı odunlu şöminelerden daha pratiktir. Bioethanol şömine dilediğiniz sürede ve ölçüde yakılabildiği için ekonomiktir. Tıpkı evinizde bulunan kalorifer sistemi ayarlayabildiğiniz gibi şömineyi de ayarlayabilirsiniz.

Test edilmiş ve sağlığa uygunluğu onaylanmış olan bioethanol şömine iç ve dış mekan fark etmeksizin kullanılabilir. Bahçenizde, terasınızda, ofiste ya da salonda güvenle kullanabilirsiniz. Çevre dostudur ve zehir madde oluşumu yaşanmaz.

Bioethanol Şömine Yakıtı

Bacasız şömineler özel yakıtlarla çalışır. Bioethanol şömine ne ethanol kullanılarak yakıldığından ismini buradan almıştır. Satın alacağınız zaman kolay bulunabilen ürünlerdir ve istediğiniz miktarda satın alabilirsiniz.

Bioethanol şömine yapı bakımından iki türlüdür:

  • Burner Modeller
  • Tasarım Modeller

Burner dediğimiz alan yakıtın içerisine konulup yanmayı sağlayan bölmedir ve şömineyi kurmak istediğiniz alana göre boyutları değişebilir. 30cm’den 90cm’e kadar olan boyutları vardır. Bioethanol şömine alacağınız zaman kendinize özel tasarım yaptırabilirsiniz.

Ahşap, taş ya da metalden yapılarak üretilebilirler. Yapım aşaması bacalı şöminelere göre daha hızlı ve pratiktir. Isıtma verimi oldukça yüksektir. Gerçek ateş olduğu için bulunduğu odayı 25 dereceye kadar ısıtır ve bu ısınma hemen kaybolmaz.

Bioethanol Şömine Haznesi

Bacasız şöminelerin haznesi istenilen ölçülerde olabilir. Beton, metal gibi malzemeler kullanılarak yapılan hazneler genellikle 60cm derinliğinde olurlar. Bioethanol şömine odun ile çalışmadığı için ateşin yanması sırasında ateş parçacıklarının sıçraması tehlikesi taşımaz.

Kullanımı oldukça güvenlidir. Ethanol yakıtı buğday, şeker kamışı ya da patates gibi gıdalardan üretilen saf alkolle elde edilen bir yakıttır. Bioethanol şömine bu sebeple hiçbir kimyasal, zararlı madde üretmez. Bacasız kullanıldığı için oluşan sıcaklığın bir kısmı bacadan çıkıp gitmeyeceği için ısı verimi daha yüksektir.