Çekmeköy Şömine - Yanar Şömine

Çekmeköy Şömine

Çekmeköy Şömine

Şömine mekanların ısıtılması ve üzerinde yemek pişirmek vb. amaçlarla kullandığımız içerisinde ateş yaktığımız bir üründür. Mekan sahipleri ise çoğunlukla evin dekorasyonunun güzel görünmesi için yaptırmaktadır. Yüzyıllar boyunca şömineler çoğunlukla görüntüsüyle bile içimizi ısıtmaktadır. Şöminelerin içerisinde ateş yanması gibi üstünde herhangi bir yemeğin pişmesi de oldukça güzeldir.

Elektrikli şömine Nedir

Televizyonunuzu izlerken kenardan gelen alev efekti ile çay, kahvenizi yudumlamak neredeyse herkesin hayalidir. Şöminelerin ise farklı çeşitlerde yakıt ile yanmakta olan çeşitleri mümkündür. Son zamanlarda ise elektrikli şömineler dikkat çekmektedir. Baca gereksinimine son veren kül, duman, is gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Yani anlayacağınız gibi tamamen zahmetsiz bir şömine türüdür.

Elektrikli Şömine Modelleri

2 Boyutlu Elektrikli Şömineler

Elektrikli şömineler arasında yer almakta olan 2 boyutlu elektrikli şömineler alev efekti ve derinlik hissi vermektedir. Kişinin istediği zaman bu şöminelere ısınma özelliği de eklenebilmektedir. 2 boyutlu elektrikli şöminelerde ses efekti ve bluetooth özelliği de eklenebilmektedir. Ariyetten uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

3 Boyutlu Elektrikli Şömineler

Elektrikli şöminenizde klasik şömine tarzı istemekteyseniz kararınızı 3 boyutlu elektrikli şömineden kullanmalısınız. Çünkü bu modelde şömineden çıkan su buharı ve odun çatırdama sesini rahatlıkla duyabilirsiniz. Tam anlamıyla şömine keyfi yapmanıza yardımcı olan bu ürünün tek dezavantajı ısıtma özelliği olmamasıdır. Fakat bu şömine ile evinizde mükemmel bir dekorasyon oluşacaktır.

Doğalgazlı Şömine Nedir?

Doğalgazlı şömineler çalışma bakımından tıpkı elektrikli şöminelere benzemektedir. Fakat doğalgazlı şöminenizi kullanmanız için doğalgaz hattınızın tamamen yapılmış olması gerekmektedir.  Eğer ki doğalgaz da herhangi bir sıkıntı oluştuysa LPG yakıtı ile kolaylıkla yakabilirsiniz. Doğalgazlı şömineler diğer şöminelere göre daha tasarruflu olduğu için tercih edilebilmektedir.