Dekoratif Şömine Fiyatları - Yanar Şömine

Dekoratif Şömine Fiyatları

Dekoratif Şömine Fiyatları

Dekoratif Şömine Fiyatları

İnsanlar yaşadıkları yerleri daha estetik hale getirmek için dekorasyona ayrıca önem verir hale geldi. Geçmişten günümüze kadar gelen ve hala imajını koruyan bir dekorasyon unsuru ise şöminedir. Uzun yılladır ihtişamı imgeleyen şömine şu an birçok mekanda dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu şöminelerin birçok çeşidi vardır. Dekoratif şömine modelleri ateşin keyfini çıkartmak isteyen ama külü, isi ile uğraşmak istemeyenler için imdada yetişiyor. İhtiyacınız ve imkanlarınız dahilinde doğalgazlı, elektrikli ve odunlu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/yapay-somine-fiyatlari/28 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Şömineyi Neden Tercih Etmeliyim?

 • Dekoratif şömine seçmenizdeki en büyük etken estetik açıdan kusursuz olmasıdır. Hem ateşin keyfini sürecek hem de etraf temiz kalacaktır.
 • Bu tür şöminelerin kullanımı oldukça kolaydır. Bir düğmeye basma hareketi ile müthiş bir ateş başı keyfi önünüze gelir.
 • Odun kömür gibi yakıt çeşitlerini bulundurmak için bir yer açmanıza gerek kalmaz. Zamandan tasarruf ettiği gibi mekandan da tasarruf eder.
 • Klasik şöminelerde olduğu gibi belirli bir yere yerleşimi zorunlu kılmaz. Dekoratif şömineler evin ortasına bile monte edilebilir.  
 • Evlerin yanında ofislerde, restoranlarda ve kafelerde kullanılabilir. Müşteriler için farklı ambiyanslar oluşturulabilir.
 • Ayaklı şömine, duvara monte şömine, askılı şömine, taşınabilir şömine ve masaüstü şömine model seçenekleri ile odanızın her yerinde kullanabilme imkanı bulursunuz.
 • Dekoratif şöminelerin temizliği de oldukça basittir. Islak bezle silmek yeterli olacaktır.
 • İnsan sağlığı açısından herhangi bir tehdit bulunmaz. Çocuklu aileler güvenle kullanabilir.
 • Üreticilerin uzaktan kumanda seçeneğini eklemesi ile kullanımı daha kolay hale gelmiştir. Oturduğunuz yerden ateşin keyfini çıkartabilirsiniz.
 • Belirli bir seviyede ısı sağlayabilir.
 • Ateş efekti şöminenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.
 • Yaz günlerinde de ateşin keyfini çıkartabilirsiniz. Bazı modellerde sıcaklık üfleyen fanları kapatıp ateşin keyfini çıkartabilirsiniz.
 • Odanızın dekorasyonuna uygun renk seçenekleri sunulmuştur.

Dekoratif Şömine Fiyatları Nedir?

Dekoratif şömine fiyatları çeşitlere, modellere, boyuta, yapıldığı malzemeye göre değişmektedir.

Dekoratif Şömine Modelleri

Klasik odunlu şömineler haricindefarklı yakıt seçenekleri olan şömineler bulunmaktadır. Alternatif tasarımı ile şömineler, daha farklı ihtiyaçlara uygun farklı özellikler sunmaktadır. Yalnız şömineler artık sadece ısınmak amaçlı kullanılmamaktadır. Şömineler daha farklı iç mekan konseptlerinde dekoratif bir öge olarak da kullanılmaya başlamışlardır.

Dekorasyon işleriyleilgilenen kişiler artık, şömineleri sıkça kullanmaktadırlar. Bunun en büyük sebebi ise her mimari yapı ve her konsepte uygun şömine seçeneklerinin ortaya çıkmasıdır. Yalnızca Dekoratif şömineleri bir öge olarak kullanacak olanlar için de birbirinden güzel dekoratif şömineler bulunmaktadır.

Farklı Yakıtlı Şömineler

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte, şömine teknolojisi de çok hızlı yol aldı. Yalnızca doğal odunla değil; doğalgazla, elektrikle ve ethanol denilen yakıtla bile çalışabilen şömineler üretilmiş ve günümüzde mevcuttur. Kullanması daha kolay ve daha pratik seçenekler sunan şömineler, dekoratif amaçla şömine kullanılmasının da önünü açmış olmaktadır.

Tabiki odunla yanan şöminenin yerini tutmasalarda en azından hayalinizi bir nebze olsada gerçekleştirmiş olursunuz. Evinize şık bir görünüm katabilir ve ön planda tutabilirsiniz. Misafiriniz geldiğinde o şık görünüm ile evinizi daha güzel ve hoş göstereceıktir. Şömine ateşi görüntüsü kolay ve zahmetsiz yoldan sizlere sunulmaktadır.

Dekoratif Olarak En Çok Tutulan Makale

Dekoratif anlamda şömine olarak genelde elektrikli şömineler daha ön planda tutulmaktadır yani daha çok tercih edilmektedir. Kurulumu ve kullanımı bir o kadar kolay olan elektrikli şömine taşınabilme özelliğine de sahiptir. Birçok kişi bu sebepten dolayı da elektrikli şömine tercih etmektedir.İstediğiniz her ortamda güvenli ve hiçbir sorun olmadan şömine keyfi yaşamak isteyenler için hem kullanışlı hem de birçok dekoratif seçenekler sunmaktadır. Dekoratif şömineler de en çok aranan özellik ise hiç süphesiz ki gerçekçi bir odun ateşi görüntüsüdür. Gerçek odunlu şöminelerin uygun olmadığı mekanlarda gerçek alev efektli elektrikli şömineler daha sık tercih edilmektedir.