Dimplex Elektrikli Şömineler - Yanar Şömine

Dimplex Elektrikli Şömineler

Dimplex Elektrikli Şömineler

Elektrikli şömine çoğu zaman ısınmak için kullanılsa da günümüzde çoğunlukla ev dekorasyonu için kullanılmaktadır. Farklı yakıtlar ile çalışmakta olan şöminelerde son zamanlarda en çok dikkat çeken elektrikli şömine olmuştur. Baca sistemine ve kül, duman, is gibi sorunlara nokta koyan bir şömine çeşididir. Elektrikli şöminelerde uzaktan kumanda sistemi ile istenildiği zaman kumanda sistemiyle ısıyı düşürebilir veya yükseltebilirsiniz. Hatta yaz aylarında ısıyı kapatabilir sadece ateşin yanmasını izleyebilirsiniz.

Elektrikli Şömineler Evleri Isıtabilir mi?

Elektrikli şömineler diğer şöminelere göre daha zahmetsiz olabilmektedir. Elektrikli şöminelerde, fişini taktığınız zaman çalışmakta ve istediğiniz sıcaklıkta bunu ayarlayabilmektesiniz. Çıkan görüntü ise gerçek ateş görüntüsüne benzemektedir. Baca temizliği kül, duman, iz gibi sorunlardan kaçmak isteyen şömine kullanıcıların tercihi elektrikli şömineler olmaktadır.

Elektrikli şöminelerin ısıyı biriktireceği bir bölümü bulunmadığından dolayı sadece bulunduğu odayı ısıtmaktadır. Elektrikli şöminelerin çeşitleri ve kaliteleri farklı olduğundan dolayı ısıtma özellikleride farklı olabilmektedir. Fakat elektrikli şöminelerin kurulumu basit olduğundan dolayı her odalarda konumlandırabilirsiniz. Bazı elektrikli şöminelerde gelişen teknolojide ilerlemiş durumdadır. Mesela bazı elektrikli şöminelerde uzaktan kumanda sistemi ile kontrol edebilir ısıyı istediğiniz zaman düşürebilir veya yükseltebilmektesiniz.

Elektrikli Şömineler Ne Kadar Elektrik Harcar

Elektrikli şömineler ne kadar elektrik harcar sorusunun cevabı farklı çeşitlerde olmaktadır. Farklı türde bulunan elektrikli şömineler farklı miktarda elektrik harcamaktadır. İki boyutlu ve üç boyutlu elektrikli şömineler ebat olarak değişiklik göstermektedir. Bu örnek verilen iki ürünün arasında ısıtma seçenekleri de bulunmaktadır. Ariyetten elektrikli şömineleriniz hangi seviyede ve kaç dakika yakıldığına da bakılmalıdır. Fakat kullanıcılar evini komple ısıtmak için elektrikli şöminelerde bulunan dereceyi sona çektiklerinde elektriğin kullanıcılara ne kadar kesileceği bilinmez….

Elektrikli şömineler kullanıcılarını baca temizliğinden kurtarmakta ariyetten odun taşıma satın alma vb. şömineden çıkan duman, kül, kıvılcım, is gibi sorunları da toptan ortadan kaldırmaktadır.