Doğalgazlı Şömine Bacasız Olur Mu? - Yanar Şömine

Doğalgazlı Şömine Bacasız Olur Mu?

Doğalgazlı Şömine Bacasız Olur Mu?

Doğalgazlı şömine bacasız olur mu konusu daha önce hiç doğalgazlı şömine kullanmamış kişiler tarafından merak edilebilir. Doğalgazlı şömineler bacasız şöminelerdir.

Doğalgazlı şöminelerde yakıt olması için doğalgaz ya da LPG kullanabilirsiniz. Şöminenin yanması sırasında duman oluşumu olmadığı için bacaya bağlantı yapılmasına da gerek olmaz.

Teknolojinin gelişmesiyle eski zamanlardan beri ısınma amaçlı kullanılan şömineler de gelişmiştir ve özellikle apartmanda oturan insanlar doğalgazlı şömineleri tercih ederler. Doğalgazlı şömine modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kare şömineler
  • Lineer şömineler
  • L tipi şömine
  • U tipi şömine
  • Köşe ve orta şömineler

Şöminelerin iç hazneleri ısıya dayanıklı metalden üretilir ve dış cephesini dilediğiniz uygun malzemeden kaplatabilirsiniz.

Doğalgazlı Şömine Fiyatları

Doğalgazlı şöminelerin farklı modelleri vardır ve şöminenizin boyutuna ve seçtiğiniz modele göre fiyat farklılıkları olur. Şömine kurulumu sırasında baca bağlantısı olmadığından pratik ve hızlı ilerlenir.

Isı verimi yüksek olan doğalgazlı şömineler üzerindeki kontrol düğmesi sayesinde ısı derecesi ayarlanabilecek şekilde üretilmiştir. Doğalgazlı şömine bacasız olur mu gibi sorularınız için atölyeye gelerek numune ürünleri de inceleyebilirsiniz.

Doğalgazlı şömineler uzaktan kumanda ile idare edilirler ve yanıp sönmeleri oldukça kolaydır. Duman, is ve koku oluşumu olmadığı için temizliği de pratiktir. Ev dekorasyonuna uygun olarak birbirinden modern tasarımları kullanabilirsiniz. Odun bulmak veya evinizde odunları koyacak bir alan yaratmak gibi dertleriniz olmaz.

Doğalgazlı Şömine Kullananlar

Hem ısınmak hem de dekorasyon amaçlı kullanılabilen doğalgazlı şömineler uygun fiyat seçenekleri ile farklı boyutlarda üretilebilirler. Bacasız şöminelerde ortamın ısınması her zaman daha kolay olur. Baca dolayısıyla hava çıkışı olmayacağından dolayı doğalgazı şöminelerin ısı verimi yüksektir.

Doğalgazlı şömineler yatak odanızda da oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Şömine kullanırken yılda en az bir kere bakım yapmak gereklidir. Şöminenin bulunduğu ortamın genişliği de ısı verimini belirler. Doğalgazlı şömineler ayarlanabilir ısı dereceleri ile oldukça ekonomik ürünlerdir.

Şömine yanarken havada kuruma yapmayacağı için tamamen insan sağlığına uygundur.