Doğalgazlı Şömine Fiyatları İzmir - Yanar Şömine

Doğalgazlı Şömine Fiyatları İzmir

Doğalgazlı Şömine Fiyatları İzmir

Doğalgazlı Şömine Fiyatları İzmir

Şömine; çağdaş mimari yapılarda iç mekânı ısıtmak ya da görsel güzellik katmak amacıyla kullanılan ve genelde salonda bulunan önü açık ocaklardır. Şömineler çeşitlerine göre, yakıt olarak odun, lpg ya da doğalgaz kullanılmaktadır. Son zamanlarda en çok rağbet gören ve büyük kentlerde de en fazla tercih edilen modeller de yine doğalgazla çalışanlardır.  Doğalgazlı şömine fiyatları İzmir ili için çok uygundur.

İzmir; ege bölgesinin hem doğal güzelliklerini bünyesinde taşımakta hem de iklimini tamamen yansıtmaktadır. Bu da İzmir ilinin Türkiye’nin iç kesimlerine göre çok daha ılıman bir havasının olmasını sağlamaktadır. Bu da İzmir’in çok soğuk olmasını önlemekte, haliyle ısıtma olarak büyük arayışlara girilmesine engel olmaktadır. Doğalgazlı şömineler; İzmir gibi modern ve ılıman kentin hem ısınma hem de görsel anlamda kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Doğalgazlı Şöminelerin Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Şöminelerin evlere kattığı dekoratif güzellik tartışılmaz bir gerçektir. Şömine ışığı altında yenilen romantik akşam yemeklerinin yanında, verdiği ısı ile tüm ailenin bir arada olmasının verdiği huzur, bu şıklığı yaşamak için önemli sebeplerdendir. Üstelik doğalgazlı şömineler diğerlerine göre çok daha kullanışlı oldukları için tercih sebebidir.

Ayrıca, doğalgazlı şömineler çok daha az yakıt tüketmekte ve bu da tasarruf yapılmasına olanak sağlamaktadır. Baca olmaması kurum sorununu ortadan kaldırmakta bu da kül olmadığı için temizleme sorununun yaşanmasını engellemektedir. Bir de buna uygun fiyatlı olması da eklenince, bu tarz sobalar çok daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle doğalgazlı şömine fiyatları İzmir ili ve ilçeleri için farklı olabilmektedir.

Doğalgazlı Şöminelerin Fiyatlarını Neler Belirler?

Şöminenin fiyatını belirleyen en önemli unsur, şömine haznesinin yapısı ve kaplamada kullanılacak malzemedir. Doğalgazlı şöminenin bir diğer farkı ise hermatik baca çıkışlı olması ve herhangi bir bacaya bağlanamamasıdır. Bacanın çatıya ya da dış duvara kadar çıkması gerekmektedir.

Uzaktan kumanda sistemi ile çalışan doğalgazlı şöminelerin fiyatları başta diğerlerine göre daha pahalı görünmektedir. Bunda, herhangi bir kullanım zorluğu yaşanmaması ve özellikle küçük çocuklar ile evcil hayvanlara yaydığı ısının zarar vermemesi etkendir. Ancak, kullanımda yakıt tasarrufunun fazlalığı göz ardı edilmemelidir. Buna göre de doğalgazlı şömine fiyatlar İzmir halkı kullanıcıları için çok daha az maliyete gelebilmektedir.