Doğalgazlı Şömine Nasıl Çalışır » Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Doğalgazlı Şömine Nasıl Çalışır?

Doğalgazlı Şömine Nasıl Çalışır?

Doğalgazlı şömine, çalışma bakımından elektrikli şöminelere benzemektedir. Ancak doğalgazlı şöminelerin kurulumu için öncelikle doğalgaz sisteminizin tamamen yapılmış olması gerekmektedir. Eğer ki doğalgaz sisteminiz ile şömineniz bağlanmıyor ise LPG yakıtı kullanarak da şöminenizi yakabilirsiniz. Doğalgazlı şömineler, diğer tüm şömine çeşitlerine göre daha gerçekçi ve daha tasarruflu olduğu için çok tercih edilir.

Klasik şöminelere göre daha konforludur. Çünkü kalan kül ve parçaları temizlemek zorunda değilsiniz, sürekli olarak doğadan alınan odunları tedarik etmek zorunda da değilsiniz. Doğalgazlı şöminenizin yanması için tek yapmanız gereken ateşleme düğmesine basmanızdır. Böylece doğalgazlı şömineniz çalışmaya başlar. Daha sonra tıpkı elektrikli şöminelerde olduğu gibi bir uzaktan kumanda ile diğer ayarlamalarını yapabilir, ısıyı değiştirebilirsiniz.

Doğalgazlı şömine, doğaya zarar vermez, tek düğmeye basıldığında çalışır, temizlik derdi yoktur, baca sorunu da yoktur. Yani bir şöminenin en zahmetsiz ve en naif çeşidi doğalgazlı şöminelerdir. Odun görüntüleri gerçek gibidir ve verimli bir çalışma performansı sergiler. Dış formu istediğiniz şekilde olabilir. İster klasik şömine görünümünde ister tuğla şömine görünümünde ister de modern ve led görünümlerinde olabilir.

Daha fazla detay için www.yanarsomine.com.tr/blog-detay/dogalgazli-somine-fiyatlari/33 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Kurulum açısından da çok rahattır. Şöminenin yapılacağı iç mekânın iç mimari yapısı bozulmadan, olduğu gibi getirilip konumlandırılır. Böylece estetik görüntüsünü de her zaman korumuş olacaktır. Doğalgazlı şömine en güzel özelliklerinden birisi de enerji tasarrufu yapıyor olmasıdır. Çünkü günümüz şartlarında enerji tasarrufu herkes için çok önemlidir.

Bir başka güzel yanı ise siperlik gibi olası bir durumu engelleme aracı kullanmak zorunda olmamanız. Evinizde olan küçük çocuklar ve evcil hayvanlarınız için gayet sağlıklı bir şömine türüdür. Çocuklarınız ile birlikte güvenli ve huzurlu bir şekilde ısınmak için doğalgazlı şömineler idealdir.

Hiç bakıma ihtiyaç duymayan bir şömine çok güzel değil mi? Doğalgazlı şömineler sizi hiç zahmete sokmuyor. Temizlik, baca, bakım ve mimari yapınızın bozulması gibi faktörlerin doğalgazlı şöminelerde olmaması çok daha fazla tercih edilmesine olanak sağlıyor. Doğalgazlı şömineler, diğer şöminelere, özellikle odun şöminelerine göre çok daha ucuzdur. Hem az maliyetli hem de çok verimli olan doğalgazlı şömineler, güvenlidir.