Doğalgazlı Şömine Nedir? Özellikleri Nedir? - Yanar Şömine

Doğalgazlı Şömine Nedir? Özellikleri Nedir?

Doğalgazlı Şömine Nedir? Özellikleri Nedir?

Doğalgazlı Şömine Nedir? Özellikleri Nedir?

Doğalgazlı şömine çalışma bakımından neredeyse elektrikli şömineye benzemektedir. Fakat doğalgazlı Şöminelerin kullanılması için doğalgaz hattınızın tamamen yapılmış olması gerekmektedir. Eğer ki oldu da doğalgazlı şömineniz ile doğalgazınız bağlanmadıysa LPG yakıtı ile yakabilmektesiniz. Doğalgazlı şöminenler Diğer tüm şöminelere göre tasarruflu olduğu için tercih edilmektedir.

Doğalgazlı şömineler klasik şöminelere göre daha çok konforludur. Çünkü ateş yandıktan sonra kül temizleme sorunu, duman, is gibi veya odun kömür tedarik etme gibi bir sorununuz olmamaktadır. Doğalgazlı şömineniz yanmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey ateşleme düğmesine basmanız gerekmektedir. Bu şekilde doğalgazlı şömineniz çalışmaya başlayacaktır. Daha sonrasında aynı elektrikli şömineler gibi uzaktan kumanda ile ısıyı değiştirebilirsiniz.

Doğalgazlı şömineler tek tuşa basıldığında çalışır ve temizlik derdi ve baca derdi bulunmamaktadır. Anlayacağınız gibi şöminelerin en zahmetsiz olanı doğalgazlı şöminelerdir. Doğalgazlı şöminelerin dışını istediğiniz gibi seçebilmektesiniz. Doğalgazlı şömineler kurulum açısından da oldukça rahattır. Doğalgazlı şöminelerinizin güzel bir diğer yanı ise siperlik gibi engelleyici kullanılmamasıdır. Evinizde bulunmakta olan küçük çocuk için veya evcil hayvanlarınız için oldukça önemli bir konudur. Doğalgazlı şömineler kullanıcılarını zora sokmamaktadır.

Doğalgazlı Şöminelerin Özellikleri Nelerdir?

  • Doğalgazlı şöminelerin kullanımı oldukça kolay olabilmektedir.
  • Doğalgazlı şöminelerde diğer şömineler gibi ateş yakmak zorunda kalmazsınız.
  • Ateşin yanmasıyla birlikte oluşacak kül, duman, is, tütme gibi sorunlar doğalgazlı şöminelerde bulunmamaktadır.
  • Doğalgazlı şömineler ısıtma ile kalmayıp mekanın dekorasyonuna estetik dokunuş sağlamaktadır.
  • Doğalgazlı şöminelerde baca sistemine ihtiyaç duyulmadığı için apartman dairelerine kolaylıkla konumlandırılmaktadır.
  • Doğalgazlı şöminelerde yakıt deposuna ihtiyacınız olmayacak ve yerden de tasarruf etmiş olacaksınız.
  • Uzaktan kumanda ile kontrol edebilir kullanımı daha da kolaylaştırmaktadır.