Doğalgazlı Şömine Nedir? - Yanar Şömine

Doğalgazlı Şömine Nedir?

Doğalgazlı Şömine Nedir?

Doğalgazlı Şömine Nedir?

Doğalgazlı şömineler neredeyse elektrikli şöminelerin benzeridir. Fakat doğalgazlı şöminenin doğalgaz sisteminin tamamen yapılmış olması lazımdır. Varsayalım ki doğalgazlı şömineniz yanmıyorsa LPG yakıtı ile rahatlıkla şöminenizi yakabilmektesiniz. Doğalgazlı şömineler daha tasarruflu olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Klasik şöminelere göre daha kullanışlıdır. Nedeni ise klasik şömineye göre kül temizleme gibi veya klasik şöminelerden çıkan kıvılcım gibi bir durum söz konusu değildir. Doğalgazlı şöminelerde yapmanız gereken tek şey düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde şömineniz çalışmaya başlamaktadır. Daha sonrasında ise aynı elektrikli şömineler gibi uzaktan kumanda ile ısıyı yükseltip veya azaltabilirsiniz.

Doğalgazlı şömine doğaya zarar vermemektedir, temizlik gibi bir derdi yoktur Yapılması gereken sadece doğalgazlı şöminelerde bulunan düğmeye basıp ateşlenmesini sağlamaktır. Yani şöminelerin zahmetsiz ve en saf olanı doğalgazlı şöminelerdir. Dış görümünü isterseniz klasik şömine veya daha değişik şömine olarak seçebilirsiniz. Doğalgazlı şömineler kurulum açısından da rahat bir kuruluma sahiptir. Doğalgazlı şöminelerin en güzel özelliği olan enerji tasarrufu yapmasıdır. Günümüzde ise enerji tasarrufu oldukça önemli bir noktadır.

Doğalgazlı şöminelerin diğer bir güzel noktası da klasik şömineler gibi kıvılcım engelleme gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Evinizde yaşamakta olan küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız var ise gayet iyi bir şömine türüdür.

Neden Doğalgazlı Şömine Seçmeliyiz?

  • Doğalgazlı şömineler diğer şöminelere göre daha ucuzdur.
  • Doğalgazlı şömineler doğalgaz sistemi bulunan evlere rahatlıkla monta edilebilmektedir.
  • Doğalgazlı şöminelerde kesinlikle odun kesmek vb. gibi satın almak zorunluluğunuz bulunmamaktadır.
  • Odunlu şömine gibi ateş yanıp söndükten sonra külleri gibi zahmetli işlerle uğraşmazsınız.
  • Enerji tasarrufu sağlanmaktadır.
  • Doğalgazlı şöminelerinizde bulunan düğme sayesinde tek tuşla şömineniz yanmaya başlamaktadır.
  • Hava doğalgazlı şöminelerden çıkan buhar ve duman ile kirlenmemektedir.
  • Doğalgazlı şöminelerde konumlandırılan fan sayesinde şömineden çıkan ısı tüm odayı rahatlıkla ısıtmaktadır.