Döküm Şömine Fiyatları - Yanar Şömine

Döküm Şömine Fiyatları

Döküm Şömine Fiyatları

Dekoratif amaçla kullanılan mimari özellikleri sahip döküm şömine fiyatları belirlenirken şöminenin bacası, haznesi ve dış giydirmesi esas olarak alınır. Şömine pek çok evde veya ev dışında dekoratif amaçla kullanılan sistemlerdendir. Döküm şömine fiyatları bakımından karşımıza alternatif seçeneklerin çıkıyor olması hemen her bütçeye uygun bir şekilde hizmet almak anlamına gelmektedir.

Daha çok zevk amaçlı kullanılan döküm şömineler tercih ettiğiniz ürünün özelliklerine bağlı olarak evinizin tamamını da ısıtabilir.  Döküm şömine fiyatları belirlenirken karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Alacağınız ürünün özelliklerini ve mekânınızın özelliklerini dikkat ederek kullanışlı ve uygun fiyatlı bir ürün bulabilirsiniz.  Döküm şömine fiyatları farklı durumlardan kaynaklı olarak sürekli bir şekilde güncellenmektedir.

Şömine Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Şöminede kullanılan ahşabın, mermerin, granit ve metalin kalite standartları da döküm şömine fiyatları belirlemede önemlidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli ise veya kaliteli değilse fiyat buna bağlı olarak artar veya azalır. Kullanılan malzemenin her zaman kaliteli olarak tercih edilmesi kullandığınız üründen daha fazla verim almanıza etki edecektir. Şöminenin haznesi, döküm şömine fiyatları belirlenirken önemli kıstas alınan etkenlerin başında gelir. Şömineler arasında;

  • Kapaksız, açık hazneli şömineler.
  • Ateş tuğlalı şömineler.
  • Asansör sisteme sahip kapaklı şömineler bulunur.

Ateş tuğlası haznelerinin yerine döküm hazne tercih etmek fiyatları biraz daha arttırabilir. Ateş tuğlasından imal edilen şömineler daha dekoratiftir. Ancak bulunduğu yeri ısıtma anlamında daha başarılı olan döküm hazneye sahip şöminelerdir. Döküm şömine fiyatları döküm haznenin kaliteli ve güvenilir olmasından dolayı yüksek olabilir.

Döküm Şömine Güncel Fiyatları

Günümüz koşullarında döküm şömine fiyatları, birbirinden farklı kriterlerden etkilenmektedir. Bu durum gayet doğal olarak karşımıza farklı alternatif seçeneklerin çıkıyor olmasını da mümkün kılmaktadır. Döküm şömine fiyatları belirlenirken şöminenin bacası da işin içine girer.

Şömine bacası yükselecek zararlı gazlar alev ve dumanların dışarıya atılmasını sağlar. Kalitesi iyi olmayan bacalar yine sorun yaratacaktır. Bacanın kalitesiz olması halinde üründe delinmeler, deformasyonlar olabileceği gibi kullanıldığı mekânda yangın gibi büyük sorunlar da yaratabilir. Şömine bacalarının paslanmaz krom malzemeden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.