Ekonomik Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Ekonomik Şömine Modelleri

Ekonomik Şömine Modelleri

Ekonomik Şömine Modelleri

Ekonomik şömine modelleri iç mekan ya da dış mekan için farklı tasarımlar sunar. Evinizi en iyi şekilde dekore etmeniz için tamamlayıcı olurlar. Günümüzde artık şehirlerde oturan insanlar da ısınma ihtiyaçlarını şömineler ile gidermeye başlamıştır. Şömine kullanımının artmasının sebepleri şunlardır:

  • Hem ısınma hem de dekorasyon amacıyla kullanılırlar.
  • Farklı boyutlarda her ortama uygundurlar.
  • Şömine soba modelleri ile yemek pişirebilir ve doğalgazdan tasarruf edebilirsiniz.
  • Dayanıklı malzemesi ile uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Her zevke hitap eden farklı modelleri ile evinize otantik bir hava ya da modern bir hava katabilirsiniz. Yalnızca ev ortamı için değil iş yeri, balkon, bahçe, teras gibi farklı alanlara uygun modeller de oldukça uygun fiyatlarla sipariş verilebilir.

Şömine Soba

Hem kırsal bölgelerde hem de şehirlerde en çok kullanılan modellerden biri de şömine sobalardır. İki farklı bölümden oluşurlar. Birincisi odunu yaktığınız kısım, ikincisi ocak kısmı. Ocak kısmı sayesinde yemek pişirebilir ya da ısıtabilirsiniz. Kullanışlı yapısı ile mutfak odalarına da uygundur. Ekonomik şömine modelleri arasında olan şömine sobalar odunla çalışır ve dumanın çıkışı için baca sistemine bağlanır.

Sökülebilen haznesi sayesinde temizliği oldukça kolaydır. Yakarken meşe odunu gibi kuru odun çeşitleri kullanmanız ısı verimi için daha uygundur. Baca yoluyla duman direkt olarak dışarı atılır. Kurulum sırasında baca bağlantısının düzgün kurulması gerekir. Sipariş verdikten sonra montajı uzman ekip gerçekleştirir. Şömine modelleri ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şömine Çeşitleri Nelerdir

Teknoloji geliştikçe birçok farklı şömine modeli ortaya çıkmıştır. En çok kullanılan modeller genellikle klasik şöminelerdir. U şömine, L şömine, plazma şömine, köşe şömine olmak üzere farklı tasarımlar mevcuttur.

Yakıtlarına göre de farklı gruplara ayrılırlar. Doğalgaz, ethanol, odun yakıtları ile elektrikli modeller kullanım tercihinize göre sipariş verilebilir. Şöminelerin temizlenmesi sandığınız kadar zor değildir. Yeni tasarımlar pratik temizlenebilir olarak üretilmiştir.

Hazneleri sayesinde ısı verimi yüksek olur ve ısıyı içlerinde korurlar. Dış cepheleri ahşap, taş, mermer gibi farklı malzemelerden seçebilir ve güvenle kullanabilirsiniz.

Diğer tüm detaylar için -> https://www.yanarsomine.com.tr/blog