Elektrikli Plazma Şömine Nedir - Yanar Şömine

Elektrikli Plazma Şömine Nedir

Elektrikli Plazma Şömine Nedir

Elektrikli Plazma Şömine Nedir

Elektrikli plazma şömine dekoratif görünüme sahip ve bacasız alanlarda çokca tercih edilmektedir. Uzaktan kontrol kumandası ile ısıyı rahatça kontrol edebilir ve alev efekti ile ısı yayabilirsiniz. Elektrikli şöminenin haznelerinde soba mantığı ile rezidans ısıtma özelliği 1.5 2 kw arasındadır. Elektrikli şöminelerin neredeyse hepsinde ısıtma özellşkleri bulunmaktadır. Szilere hem sıcaklık ve hemde görsek açıdan sizleri mahrum bırakmayacaktır. Günğmüzde yüksek binalarda bulunan sobalarda odun depoalama ve taşıma, temizleme gibi sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunları göz önünde bulundurarak elektrikli plazma şömine kullanmanız için hiçbir engel bulunmamaktadır.  Şömine keyfinizi neredeyse 365 gün yaşayacağınız bir model olan elektrikli plazma şöminedir. 

Elektrikli şömine dışarı kısma duman bırakmaz, kül derdi, is derdi, ateş sıçrama ve en önemlisi depolama gibi bir derdi bulunmamaktadır. Bütün bu özellikleri göz önünde bulundurursak müşteriler elektrikli şömine almaya itmektedir. Elektrikli şömine kullanan kişiler uzaktan kumanda sayesinde oturduğu yerden ısıyı yükseltebilmekte veya düşürüebilmektedir. Fakat Prize takmayı sakın unutmayın. Hatta yaz aylarında şöminein alev efektini izlemek istiyorsanız ısıyı açmadan sadece görsel efekte odaklanabilirsiniz. 

Elektrikli Plazma Şömine Evi Isıtabilir mi?

Elektrikli şömine diğer şöminelere göre biraz daha zahmetsiz bir üründür. Elektrikli şömineleri prize taktığınız andan itibarten kumanda ile istediğiniz ayarda çalıştırabilirsizniz ve görüntüsü ise gerçek bir ateşe benzemektedir. Şöminelerin başında kahvenizi yudumlamak hoş bir deneyim olacaktır. Fakat ateş söndükten sonra oluşacak külü temizlemek ayrı bir sorundur. Bunun gibi sorunlardan kaçınmanız için elektrikli plasma şömine kullanmanız en doğrusu olmaktadır. 

Elektrikli şömine, bacasız ve doğal bir  odun ile yanmadığı için sadece bulunduğu odayı ısıtmaktadır. Nedeni ise elektrikli şöminelerin ısıyı biriktireceği bir bölmesi bulunmamaktadır. Elektrikli şöminelerin çeşitleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bunun için ısıtma kapasiteleride farklılık gösterebilmektedir. Dolayısıyla tüm odalarınızı elektrikli şömine ile ısıtmanız mümkün olmayabilir. Fakat elektrikli şöminelerin kurulumu basit olduğu için istediğiniz odaya rahatlıkla taşıyabilmektesiniz. 

Bazı elektrikli şömineler gelişen teknolojide baya bir etkilenmiştir. Örenek vermek gerekirse uzaktan kumanda ile kontrol edebilmektesiniz yaz aylarında ısıyı açmadan sadece görsel ile şömine keyfi yapmanızı sağlamaktadır. Ariyetten bluetooth özelliği ile hem şömmine keyfi hemde müzik keyfinizi rahatlıkla varabilmektesiniz. Bazı elektrikli şöminelerde görsel efekti değiştirme şansınız bulunamaktadır. Ses sisteminin sayesinde hem odun çıtırdama sesi veya bluetooth ile bağlanarak istediğiniz müziği açabilmektesiniz. Fakat bu özellikler iki boyutlu elektrikli şöminelerde bulunmayabilir. Elektrikli şömineler kullanıcılarını baca temizleme derdindende kurtarmaktadır.