Elektrikli Şömine Ebatları - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Ebatları

Elektrikli Şömine Ebatları

Yaşam alanlarında nostaljik bir hava yakalamak ve ısınma ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için elektrikli şömineler oldukça ilgi görmektedir. Her mekana uygun elektrikli şömine ebatları sayesinde maksimum performans elde edilebilmektedir.

Tek bir modelde farklı ebatlar tercih edilebileceği gibi tasarım üstüne şömine imalatı da yapılabilmektedir. Burada önemli olan nokta mekanların boyutudur. 2 boyutlu, 3 boyutlu, plazma, klasik flame ve dimplex gibi farklı isimli birçok elektrikli şömine ebatları rahatlıkla bulunabilir.

Ebatlarına Göre Elektrikli Şömine Fiyatları

Elektrikli şömineler özellikle bulunduğu mekânı ısıtması ve dekorasyon noktasında elverişli olması sebebiyle de tercih edilir. İçerisinde ateş yakılan bölmeye sahip mimari bir yapıdır. Şöminenin ateşinden çıkan duman düz şekilde oluşturulmuş bir bacı sistemiyle doğrudan dışarı atılır. Bu noktada ebatlarına göre elektrikli şöminelerin de fiyatlarının belirlendiğini ifade etmek mümkün olur.

Farklı şömine modelleri, her ihtiyacın maksimum düzeyde karşılanmasını sağlar. Burada şöminenin ebatından çok verimliliği önemli olmaktadır. Daha büyük bir şömine, daha çok ısıtacak kuralı bilinenin aksine yanlıştır. Elektrikli şömineler wat ile çalışır. Yüksek watt özelliği olan şömineler sayesinde tüm mekanlar ideal derece ısınmaktadır. Elektrikli şömine ebatları aynı modelde farklı şekilde olabilir. Minimal şömineler yatak odalarında kullanılabildiği gibi her yere uyum sağlar.

Elektrikli Şömine Ebatlarının Önemi

Elektrikli şömine tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, şöminenin yapılacağı mekandır. Küçük bir mekana çok büyük bir şömine yapılması hem dekoratif açıdan hem de enerji tasarrufu açısından uygun olmamaktadır. Büyük mekanlara yapılacak olan elektrikli şömine ebatları ise genellikle ölçüler ile sağlanır.

  • Ölçüler duvardan duvara; kare, dikdörtgen, 3 çevreli olabilir.
  • Ebatlar tamamen modellerin ve mekanın özelliklerine göre tercih edilmektedir.
  • Uygun ebatlar verimli kullanımı sağlar.
  • Görsellik ön plana çıkmaktadır.

İç mekanlarda kullanılan şöminelerde en iyi sonucun elde edilmesi için mekan ölçüleri ve şömine ölçülerinin belirlenmesi gerekmektedir. Mekanda kullanılacak eşyaların boyutuna ve alanların iyi değerlendirilmesi için elektrikli şömine ebatları iyi bir şekilde profesyonel kişiler tarafından belirlenmektedir. Tasarımlar isteğe göre de yapılabilir. Tasarımların yapılmasında dekorasyon ve ısınma verimliliği göz önünde bulundurulmaktadır.