Elektrikli Şömine Elektrik Tüketimi - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Elektrik Tüketimi

Elektrikli Şömine Elektrik Tüketimi

Elektrikli Şömine Elektrik Tüketimi

Elektrikli şömine elektrik tüketimi konusunda miktarı belirleyen hususlar şöminenin ne kadar süre açık kaldığı ve kaç derecede çalıştırıldığıdır. Bunun haricinde seçilmiş olan şömine modeline göre de elektrik miktarı değişiklik gösterebilir.

Günümüzde şömineler hem ısınma hem de dekorasyon amaçlı kullanılırlar. Bir mekana girdiğinizde gözünüze ilk çarpan dekor şöminelerdir. Klasik odun ya da kömür yakılan şömineler haricinde elektrikli şömineler de vardır. Elektrikli şömine elektrik tüketimi çok yüksek miktarlarda değildir ve derecesini siz belirleyebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı dolayısıyla elektrikli şömineler sık tercih edilen modellerdir. Kumandayla çalışırlar ve açılıp kapanması da kolaydır. Elektrikli şömine elektrik tüketimi konusunda kullanma talimatını da okuyabilirsiniz.

Elektrikli Şömine Modelleri

Modeline göre elektrikli şömine elektrik tüketimi değişiklik gösterebilir. Elektrikli şömine modellerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Electraflame
  • Üç boyutlu şömine
  • Plazma şömine
  • İki boyutlu şömine
  • Giydirme şömine

Elektrikli şömineler yalnızca ev ortamında değil iş yeri, kafe, restaurant, otel ve eğlence mekanlarında da kullanılabilir. Gerçek odun yakılmadığı için çocuk odasında da güvenle kullanılabilir. Elektrikli şömine elektrik tüketimi size çok yüksek faturalar getirmez.

Genellikle şehirlerde yaşayanların tercih ettiği elektrikli şömineler evinize modern bir hava katarlar. Fakat değişik tasarımlarıyla şehir hayatından sıkılanlara otantik bir hava da sağlayabilirler.

Bacasız olduğu için her mekana kullanımı uygundur. Elektrikli şömine elektrik tüketimi doğalgaz kullanımına göre daha uygun bütçelidir.

Elektrikli Şömine Ölçüleri

Elektrikli şömineler kullanılmak istenen mekana göre farklı model ve boyutlarda olabilir. Fakat verimli kullanım için bazı temel ölçüler vardır. Örneğin hazne içi derinliği 60 cm olduğunda ısı verimi de artar.

Elektrikli şömine elektrik tüketimi ölçülerin doğru kullanılması ile minimuma indirilebilir. Örneğin ısı yalıtımı doğru sağlanırsa sıcaklık ev içerisinde daha uzun süre duracağından şömineyi kapasanız bile ısı var olmaya devam eder.

Böylece elektrikli şömine elektrik tüketimi daha az çalışma süresiyle ve fatura miktarıyla daha uzun süre ısı sağlamış olur. Elektrikli şöminelerin temizliği de oldukça basittir.