Elektrikli Şömine Kullanışlı Mı? - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Kullanışlı Mı?

Elektrikli Şömine Kullanışlı Mı?

Elektrikli şömine kullanışlı mı konusunda merak ettikleriniz için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Elektrikli şömineler teknolojinin gelişmesiyle birlikte bacasız alanlarda çalışabilecek şekilde üretilen gerçek şömine görünümlü ısınma araçlarıdır.

Klasik odun şöminesi kullanmak için öncelikle büyük bir odaya, baca sistemine ve odunları saklayabileceğiniz bir alan gerekir. Elektrikli şömineler ise 20m2 odalar için dahi kullanışlı ürünlerdir.

Farklı KW dereceleri ile kurmak istediğiniz odanın büyüklüğüne bağlı olarak ısıtma dereceleri değişir. Elektrikli şöminelerin odunlu şöminelerden farkları şunlardır:

  • Baca gerektirmezler.
  • Koku, is, duman yapmazlar.
  • Uzaktan kumanda ile ısı derecesi ayarlanabilir.
  • Temizliği kolaydır.
  • Taşınabilir.

Elektrikli şömineler fazla zamanınızı almadan evinizde şömine keyfini yaşamanızı sağlar.

Elektrikli Şömine Yorumları

Elektrikli şömineler eğer baca bulunmayan bir eviniz varsa size çözüm sunan bir üründür. Şömine keyfini yaşamak istediğinizde apartman dairesinde otursanız bile elektrikli şömineler istediğinizi sağlar. Elektrikli şömine kullanışlı mı konusunda son yıllarda her alanda görebileceğimiz ürünler olmasıyla kendisini kanıtlamıştır.

Yalnızca evlerde değil iş yerlerinde, otellerde, kafelerde, restaurantlarda ve pek çok kamusal alanda elektrikli şöminelere rastlarız. Kullanımı kolay olduğu için elektrikli şömineler zahmetsiz ürünlerdir.

Uzaktan kumanda ile tek tuşla kapatıp açabilir ve ısı derecesini ayarlayabilirsiniz. Led ışıklar ile alev efektleri verilmiştir ve uzaktan kumandayla alevlerin boyutunu da ayarlayabilirsiniz. Her özelliği ile yalnızca sizin zevkinize hitap eden bir üründür.

Elektrikli Şömine Üç Boyutlu

Elektrikli şöminelerin haznesi metalden üretilir ve dış cephesini dilediğiniz uygun malzemeden kaplatabilirsiniz. İç kısmında odun dekoru vardır ve led ışıklar ile alev görüntüsü verilir. Karşıdan bakıldığında gerçek şömineden hiçbir fark göremezsiniz.

Kurulumu hızlı ve kolaydır. Odun yakılmadığından ve köz oluşmadığından temizliği de klasik şöminelere göre oldukça basittir. Nemli bir bez yardımıyla elektrikli şöminenizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Günümüzde son teknolojik ürünlerden biri de televizyon altı elektrik şömineleridir. Gerçek alev görüntüsü ve ısıtma teknolojisi ile oturma odanızda harikalar yaratırlar. Farklı bir dekorasyon için idealdir.