Elektrikli Şömine Nasıl Kullanılır? - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Nasıl Kullanılır?

Elektrikli Şömine Nasıl Kullanılır?

Elektrikli Şömine Nasıl Kullanılır?

Elektrikli şömine nasıl kullanılır konusu ürünü ilk kez aldıysanız dikkat etmeniz gereken bir husustur. Elektrikle çalışan şömineler odunlu şöminelerden çok daha kolay bir kullanıma sahip olsalar da kullanım talimatlarına uymak gereklidir.

Elektrikli şömineler uzaktan kumanda ile kontrol edilirler. Uzaktan kumandada tek bir tuş yardımıyla açma kapama yapabilir ve ısı derecesini ayarlayabilirsiniz. Isı derecesini ayarlamak faturanız üzerinde de hakimiyet kurmanızı sağlar. Elektrikli şöminelerin farklı modelleri şunlardır:

  • Ankastre elektrikli şömineler
  • Duvara asılı duran elektrikli şömineler
  • Plazma şömineler
  • U şömineler
  • L Şömineler
  • Köşe şömineler
  • Orta şömineler

Kendi zevkinize hitap eden şömine modelini seçerek size özel bir tasarım yaptırabilirsiniz.

Elektrikli Şömine Kurulumu

Elektrikli şömine almaya karar verdiğinizde aklınızda bir model varsa özel olarak üretim yaptırabilirsiniz. Aklınızda model yoksa hazır modellerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Elektrikli şömine nasıl kullanılır konusu her model için aynı şekilde uzaktan kumandayladır.

Kurulum sırasında öncelikle hazne inşa edilir ve ısı verimi test edilir. Sonrasında dış cephe giydirmesine başlanır. Elektrikli şöminelerin kurulumu odunlu şöminelere göre daha hızlı ve kolaydır.

Şömineyi evinizde hangi alana kurmak istiyorsanız oranın ölçüsü alınır ve şömine ölçülere uygun bir şekilde üretilir. Duman, is gibi durumlar yaşanmayacağı için elektrikli şöminelerin temizliği de kolaydır. Odun taşımak ya da yanmış odunları temizlemek zorunda kalmazsınız. Yalnızca şöminenizin keyfini çıkarırsınız.

Elektrikli Şömine Markaları

Elektrikli şömine alırken dikkat etmeniz gereken husus kaliteli ve ısı veriminin tam olmasıdır. Ucuz olduğu için bilinmedik bir marka alırsanız istediğiniz ısı verimini alamazsınız ve sonrası daha maliyetli olur.

Elektrikli şöminelerin ön tarafı yüksek derecede ısıya dayanıklı cam ile kapatılır. Bu sayede şömine görüntüsü bozulmaz ve güvenli bir şekilde kullanılabilir. Elektrikli şömineler ön kısmından sıcak hava üflerler ve ısınmayı bu şekilde sağlarlar.

Isınma amaçlı kullanılan elektrikli şömineler aynı zamanda modern ve şık ev dekorasyonlarıdır. Evinizin havasını değiştirirler ve huzurlu, sıcak bir ortam yaratırlar.