Elektrikli Şömine Ölçüleri - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Ölçüleri

Elektrikli Şömine Ölçüleri

Elektrikli Şömine Ölçüleri

Bu kullanışlı icadın kurulum ve kullanım maliyetinin de odunlu şömineden daha düşük olduğunu söylememize gerek yok herhalde? Evet, doğru duyuyorsunuz. Kışın elektrikli şöminenizin önüne oturup hem sıcak çikolatanızı / kahvenizi içip hem de kitap okumanızın / televizyon izlemenizin önünde birkaç bin liradan başka hiçbir engel yok!

Zarafeti ve sofistike görüntüsüyle birlikte aynı zamanda da bir otorite göstergesidir elektrikli şömineler. Öyle ki, şömineli yerlerin kiralık veya satılık olarak satışa çıkarılırken değerleri şöminesiz yerlere göre çok daha yüksektir.  Elektrikli şömine ölçüleri de her duvara, hacme sığabilecek kapasitede olup, beyninizi çok yormanızı talep etmez. Ayrıca arzu ederseniz, elektrikli şöminenizi TV ünitesiyle beraber satın alabilirsiniz.

Elektrikli şöminelerin görev olarak da işlevselliği bulunmasına rağmen ısıtma kapasitesi yalnızca bulunduğu odayı kapsadığından dolayı çoğunlukla dekorasyon için kullanılır. Bu özellik, kimileri tarafından bir dezavantaj sayılabilir. Oysa k, elektrikli şöminelerin bu küçük dezavantajı kapatacak bir sürü avantajı da vardır.

Elektrikli Şömine Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Yerli filmlerimizde veya dizilerimizde pek görünmez şömineler. Oysa ki batı kültüründe oldukça yaygın olduğunu filmlerine ve dizilerine bakarak söyleyebiliriz. Ama şuna değinmek gerekir ki, elektrikli şömineler odunlu şöminelerden gerçekten daha kullanışlıdır. Bu kullanışlılık iki şömine çeşidi karşılaştırıldığında görülebilir. Bu kapsamda elektrik şömine ölçüleri de mekânın durumuna göre değişiklik gösterir.

Müşterileri elektrikli şömineleri almaya doğru götüren ana güç, içinden duman çıkmaması, sık sık bakım istememesi ve etrafa zarar verme ihtimalinin oldukça düşük olmasıdır. Öngörülebilir kazaları en aza indiren elektrikli şöminelerde çalışma sistemi odunlu şöminelere nazaran oldukça basittir. Elektrikli şöminenizi çalıştırmak için yalnızca uzaktan kumandasına bir kere basmanız yeterli ama ilk önce şöminenin fişinin prize takılı olduğundan emin olmalısınız.

Güncel Şömine Ölçüleri

Şöminelerin bir boyutlu, iki boyutlu ve üç boyutlu gibi modelleri de olduğuna değinmemiz yararınıza olacaktır. Bir boyutlu şömineler yalnızca dekorasyon amaçlı çalışırken, iki boyutlu şömineler hem dekorasyon hem de ısıtma amaçlı çalışır; üç boyutlu şömineler ise hem su buharı sayesinde duman efekti verip hem sizi ısıtıp hem de ortamı hoş göstermeye yarar.