Elektrikli Şömine Yapımı - Yanar Şömine

Elektrikli Şömine Yapımı

Elektrikli Şömine Yapımı

Şömine yüzyıllardır ısınmak için kullanılmaktadır. Aradan uzun bir zaman geçmiş olsa da farklı kullanım amaçları ile de tercih edilmektedir. En önemli nokta ise şöminenin yapılacağı alanın uygun olup olmadığıdır. Çünkü bir bacaya ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni inşa edilen pek çok binada ise şömineler için uygun bacalar bulunmamaktadır. Bu durum evinize hayal ettiğiniz şömineyi yaptırmak için bir sorun değildir.

Gelişen teknoloji ile birlikte şömine çeşitleri de değişmiştir. Odun şömineleri ise yerini elektrikli şöminelere bırakmıştır. Bulunduğu mekâna derinlik katan ve çok hoş görünen elektrikli şömine yapımı için kolay bir şekilde olmaktadır. Çünkü elektrikli şöminelerde baca sistemlerinin yoktur.

Elektrikli Şömine Özellikleri Nelerdir?

Genellik ile dekorasyonlarda çok hoş durması ile tercih edilmektedir. İçerisindeki özel sistemler sayesinde gerçek bir şömine hissini oluşturarak sıcak bir atmosfer oluşmasını sağlamaktadır. Bir boyutlu, iki boyutlu ve üç boyutlu elektrikli şömine olmak üzere üç çeşidi bulunmaktadır. Isıtma gücü odun şöminesine göre daha düşüktür. Ancak iki boyutlu elektrikli şöminelere de ısıtma özelliği de eklenebilme seçeneği bulunmaktadır. Çevre dostu bir şömine olması ile de dikkat çekmektedir.

Tercih edilen şömineler 2 kW’tan başlayarak farklı güçlerde olabilmektedir. Sınırlı bir alanı ısıtabilmektedirler. Fişini taktığınız an çalışmaya başlamaktadır. Ayrıca uzaktan kumanda ile de kullanılabilmektedir. Oturduğunuz yerden ısınma seviyesini azaltabilir ya da arttırabilirsiniz.

Keyif alarak şömine başında vakit geçirmek içinde elektrikli şömineler idealdir. Klasik tarzdan modern tarza kadar herkesin zevkine uygun seçeneklerde bulunmaktadır.

Elektrikli Şömine Neden Tercih Edilmeli?

Şöminelere düzenli olarak bakım yaptırılmalı ve temizletilmelidir. Ama elektrikli şöminelerde böyle bir şeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Duman çıkmamaktadır ve herhangi bir şekilde etrafa ateş sıçraması gibi bir sorun ile de karşılaşılmamaktadır. Kullanım açısından en güvenli şöminedir. Elektrikli şömine yapımı hakkında pek çok kişi klasik şöminelere benzediğini düşünmektedir. Odun ve doğalgaz şöminelerden çok farklıdır.

Elektrikli şömine yapımı süreci en rahat şömine yaptırma sürecidir. Çünkü baca ya da şömine alanı için bir inşaat süreci geçirilmemesi ise en büyük avantajı olmaktadır. Isınmak istemediğiniz zamanlarda sadece alev efektini açabilirsiniz. Başka bir ifade ile ısıtma özelliği ile efektler birbirlerinden bağımsızdır. İsterseniz de ses efektini de açarak ateşin sesini duyabilirsiniz. Geleneksel şöminelerden tek farkı gerçek bir odun yanmamasıdır.