Ev Şömine Çeşitleri - Yanar Şömine

Ev Şömine Çeşitleri

Ev Şömine Çeşitleri

Ev şömine çeşitleri ısınma amaçlı kullanılmasının yanında bazı modelleri ile yemek pişirme ve ısıtmak için de kullanılır. Eski zamanlarda yalnızca odunla yakılan şömineler kullanılırdı fakat teknolojinin gelişmesi ile birçok farklı şömine ortaya çıktı:

  • Odunlu Şömineler
  • Doğalgazlı Şömineler
  • Elektrikli Şömineler
  • Bioethanol Şömine
  • Sulu Şömine Sistemleri

Odunlu şöminelerin baca sistemi ile bağlantısının kurulması gerekir. Doğalgazlı, elektrikli ve bioethanollü şömineler için baca bağlantısına gerek yoktur. Şömine modelleri geliştikçe müstakil konutlardan apartman dairelerine kadar her ortam için uygun olmuşlardır.

Bahçe ve terasta kullanabileceğiniz ve sevdiklerinizle harika vakitler geçireceğiniz bahçe şömineleri de günümüzde oldukça popülerdir. Seçtiğiniz şömine modeline göre fiyatlar farklılık gösterir.

Ev Şöminesi Fiyatları

Şömine modelleri uygulamak istediğiniz alana göre farklı ölçülerde üretilir. Plazma, U, L, Köşe olmak üzere farklı şömine modelleri vardır. Ev şömine çeşitleri evinizin dekorasyonuna uygun olacak şekilde seçildiğinde tamamlayıcı olurlar ve evinize görsellik katarlar.

Şömineler hem ısınma hem de dekoratif amaçlarla kullanılabilirler. Şöminenizi seçerken istediğiniz odanın ne kadar büyük olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Eğer küçük bir odaya çok büyük bir şömine kurarsanız hem ısı çok yüksek olur hem de hoş görünmez.

Büyük bir odaya olması gerekenden küçük bir şömine kurarsanız istediğiniz ısı verimini tam olarak alamazsınız. Eğer odunlu şömine almak istiyorsanız odanızın hacminin belirli bir büyüklükte olması gerekir.

Elektrikli Ev Şöminesi

Günümüzde ısı verimi ve kolay kullanımı ile en çok tercih edilen şömine modellerinden biri elektrikli şöminelerdir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen elektrikli şömineler yapay odun ile dekore edilmişlerdir.

Elektrikli şöminelerin arka kısmında led ışıklar ile alev görüntüsü verilir ve bu şekilde gerçek odunlu şömine yanıyormuşçasına bir görüntü elde edilir. Duman, is ve koku olmadığı için apartman daireleri için de çok uygundur.

Odanızın büyüklüğüne göre her boyuttan şömine üretimi yapılır. İç cephedeki hazne ısıya dayanıklı metallerden yapılır ve dış cephe giydirme müşterinin isteğine bağlıdır.