Ev Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Ev Şömine Modelleri

Ev Şömine Modelleri

Ev Şömine Modelleri

Yaşam alanlarına şık bir dokunuş katan şömineler uzun zamandan bu yana kullanılıyor. Önceki dönemlerde daha çok ısınma amaçlı olarak kullanılsa da günümüz koşullarında şömineler daha çok dekorasyon amaçlı tercih ediliyor. Günümüzde çok sayıda farklı şömine modellerinden söz etmek mümkün oluyor. Evinizde keyif aldığınız bir köşeniz mi olsun istiyorsunuz? Hem romantik hem de estetik bir değerin yaşam alanınıza bulunmasını mı istiyorsunuz? İşte yeni model ev şömineleri tam da istediğiniz özelliklere sahiptir! Üstelik günümüz itibariyle hemen her bütçeye uygun bir şekilde şömine fiyatlarıyla karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Ev Şömine Modelleri Hangileridir?

Şömine modelleri hem görünüm olarak hem kullanım alanı olarak farklılık gösteriyor. Genellikle ev şömine modelleri söz konusu olduğunda aşağıdaki modeller karşımıza çıkıyor:

  • - Odunlu Şömine Modelleri
  • - Elektrikli Şömine Modelleri
  • - Doğalgazlı Şömine Modelleri
  • - Etanollü Şömine Modelleri

Bu şömine modelleri daha çok yakıtına göre sınıflandırılmış olan modellerdir.

Odunlu Şömine Modelleri

Yakıt olarak odun kullanılan şömineler; odunlu şömine modelleri olarak tanımlanmaktadır. Bu tür şömineler çok eski dönemlerden bu yana aktif olarak kullanılan şöminelerdir. Ayrıca yaşam alanlarına romantik bir hava katmak noktasında odunlu şömineler oldukça başarılıdır. Ancak odunlu şöminelerin yakılmasının biraz zahmetli olduğu da bilinmektedir.

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikle çalışan şömine modelleri yeni nesil şömineler olarak tanımlanmaktadır. Kendine özgü bir sistemle çalışan elektrikli şömineler; yeni nesil şömine sınıfları arasında yer almaktadır. Özellikle estetik görünüm noktasında başarılı olan bu şöminelere olan ilgi günden güne artış göstermektedir.

Doğalgazlı Şömine Modelleri

Yakıt olarak doğalgazın kullanıldığı şömineler doğalgazlı şömine modelleri olarak tanımlanmaktadır. Bu tür şöminelerin konforlu bir kullanım özelliğine sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Kumanda ile çalışan bu tür şöminelerin kullanımı da oldukça pratiktir.

Etanollü Şömine Modelleri

Eviniz bacasız ise ve dekor amaçlı şömine istiyorsanız; etanollü şömine modelleri tam da size göre olacaktır. Görüldüğü üzere ev şömine modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır.