Ev Tipi Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Ev Tipi Şömine Modelleri

Ev Tipi Şömine Modelleri

Ev Tipi Şömine Modelleri

Ev tipi şömine modelleri gelişen teknolojiyle birlikte farklı tasarımlara sahip olmuştur. Her zevke hitap eden şömine modelleri yakıtına göre de çeşitlere ayrılır:

  • Odunlu şömine modelleri
  • Elektrikli şömine modelleri
  • Doğalgazlı şömine modelleri
  • Bioethanol şömine modelleri

Odunlu şömineler klasik bacalı şöminelerdir ve evdeki baca sistemiyle bağlantısının profesyonelce yapılması gerekir. Ayrıca odunlu şömine kullanmak istiyorsanız odanızın belirli bir büyüklükte olması gerekir.

Eski zamanlardan günümüze kadar gelen odunlu şömineler için odun depolamanız ve temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Isı verimi oldukça yüksektir. Bir odaya girildiğinde ilk olarak göze şöminenin şıklığı çarpar. Günümüzde bacasız olarak kullanılan elektrikli, doğalgazlı ve bioethanol şömineler de vardır.

Ev Tipi Şömine Fiyatları

Şömineler farklı model seçeneklerine sahiptir. Evinizin büyüklüğüne göre farklı boy seçenekleri de mevcuttur. Ev tipi şömine modelleri evinize uygun şekilde seçildikten sonra alan için ölçü alınır.

Seçtiğiniz şömine model ve boyutuna göre fiyat seçenekleri farklılık gösterir. Çok fazla şömine modeli olduğu için bütçenize uygun modeli seçmekte zorluk çekmezsiniz.

Elektrikli şömineler günümüzde en popüler ürünlerden biridir. Bacasız olarak çalışabildiklerinden apartman daireleri ve küçük odalar için uygundur. Uzaktan kumandayla çalışırlar ve çalışmaları için priz yeterlidir.

Odunlu şöminelere göre elektrikli şömine kullanımı ve temizliği daha kolaydır. İçerisinde yapay odun dekoru bulunur ve led ışık ile alev dekoru vardır.

Ev Tipi Şömine Soba

Şöminelerin kullanışlı modellerinden biri de şömine sobalardır. Fırınlı modelleri ile hem ısınmayı sağlayıp hem de yemek pişirebilir ya da ısıtabilirsiniz. Yemek pişirilen modeller doğalgazdan da tasarruf etmenizi sağlar.

Evinizin yapısına göre uygun şömine modelini seçtiğinizde dilerseniz hazır modellerden seçebilir dilerseniz de size özel tasarım yaptırabilirsiniz. Montaj aşaması alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

Şömine haznesi yüksek ısıya dayanıklı metalden üretilir. Montaj aşamasında önce hazne montajlanıp ısı testi yapılır. Test olumlu sonuçlandığında dış cephe kaplamaya geçilir. Şömine dış cephesini uygun olan dilediğiniz malzemeden giydirebilirsiniz.