Evde Şömine Keyfi Yaşamak - Yanar Şömine

Evde Şömine Keyfi Yaşamak

Evde Şömine Keyfi Yaşamak

Evde Şömine Keyfi Yaşamak

Şömineler, genelde evimizi ısıtması için kullanılır şömineler çok eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Günümüzde artık şömine kullanımı baya modernleşmiştir. Yüksek binalarda lüks evler hatta kafelerde bile kullanılmaya başlamıştır. Eskidenise sadece dağ evlerinde veya üzüm bağlarında kullanılırdı, modern bir çağda olduğumuz için artık eskiden kullanılan şeyler genelde şimdi trend olabiliyor.

 Teknolojinin gelişmesiyle ise birçok şömine modelleri ortaya çıkmıştır. Şömineler daha geliştirilmiş ve yakıt olarak farklılık gösteren şömineler piyasaya sunulmuştur. Elektrikli şömine, doğalgazlı şömine gibi şömineler ortaya çıkmıştır. Şömine ısıtma aracı olarak kullanılmanın yanı sıra ise evimize kattığı hoş görünümdür. Birçok insan bu sebepten dolayı şömineler tercih etmektedir hem ısı hem de evimize kattığı hoş görünüm, şıklık bundan dolayı birçok kişi evinde şömine kullanımını tercih etmektedir.

Elektrikli Şömineler

Elektrikli şömineler, genelde tercih edilen türdedir çünkü odunlu şömine modellerine göre pisliği tozu veya baca temizliği, bakımı gibi bir çok dertten sizi kurtarır. Odunlu şömine gibi his katmasada binevi şömine hissi yaratacaktır. Fiyatları gayet olan şömine modelleri insanlar tarafından tercih edilmektedir. Evinizin dekoruna hoş görünüm sağlayacak ve sizi ısıtmak içinde önemli rol oynayacaktır. Elektrikli şömineler 1 saateyaklaşık 20 metrekarelik alanı ısıtabilme kapasitesine sahiptir. Kullanımıda gayet kolaydır klima gibi uzaktan kumandasıyla da kontrol edebilirsiniz.

Doğalgazlı Şömineler

Doğalgazlı şömineler, kullanımı güzel gayet iyi ısı sağlayan şömine modelleridir. Fakat baca sistemi olmayan binalarda da kullanılabilmektedir. Baca sistemi gerektirmeyen doğalgazlı şömineyi istediğiniz yere monte edip kullanabilirsiniz. Doğalgazlı şömineler evinize dekoratif zenginlik çok iyi bir şekilde katabilir. Odunlu şöminelere göre daha az verimlilik sağlamasına rağmen temizlik konusu açısından gayet kullanışlı ve hoş görünümlüdür.

Şömineler İçin Uyarılar

Bir şömine sahibi olmak istiyorsanız öncellikle kendinizi en ön plana almanız gerekmektedir. Bu konuda uzmanlaşmış tanınmış ve bu işe yıllarını vermiş insanlarla alışveriş yaparsanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Merdiven altı malzemelerden yapılan şöminelerden fazla fiyat ödememek için bu yollara başvurmak gibi düşünceniz varsa yol yakınken bu fikirden geri dönün derim. Biraz fazla ücret ödeyip bilindik garantili yerler varken sağlığınızı tehlikeye atmanın anlamı yok.