Eve Sonradan Şömine Yapılır Mı? - Yanar Şömine

Eve Sonradan Şömine Yapılır Mı?

Eve Sonradan Şömine Yapılır Mı?

Eve sonradan şömine yapılır mı konusu birçok insan tarafından merak edilir. Şömine eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir ısınma aracıdır ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte apartman daireleri için de uygun olan modeller ortaya çıkmıştır.

Müstakil ev ya da apartman dairesi için nasıl bir şömine kullanmanız gerektiği şöminenin yakıtına bağlıdır. Evinizin konumuna göre aşağıdaki şömine modellerini tercih edebilirsiniz:

  • Odunlu şömineler
  • Doğalgazlı şömineler
  • Elektrikli şömineler
  • Bioethanol şömineler

Odunlu şömineler büyük salonlar için daha uygun olan modellerdir. Hem odun istiflemeniz gerekir hem de yapıları gereği büyük olurlar. Küçük bir apartman daireniz varsa elektrikli, doğalgazlı ya da bioethanol şömineler tam size göredir.

Şömine Izgarası

Şömine modelleri isteğe göre barbekü olarak da kullanılabilir. Yeni nesil bahçe şömineleri ya da teras ve balkona uygun olan şöminelerde sevdiklerinizle beraber barbekü akşamları düzenleyebilirsiniz. Eve sonradan şömine yapılır mı sorusunu merak ediyorsanız her alana uygun bir şömine modeli bulunur.

Şömine satın almak istediğinizde öncelikle uzman kişiler evinize teftişe gelir. Şömine kurulumu için en uygun olan alan belirlenir ve ölçüsü alınır. Sonrasında atölyede yapım aşamasına geçilir.

Uygulama yapılacak olan alanda inşaat gerekiyorsa yine ustalar tarafından gerçekleştirilir. Atölyede üretim bittikten sonra öncelikle adresinize gelinerek hazne kurulur. Sonra haznenin işlevselliği test edilir ve şöminenin dış cephesi monte edilir.

3D Şömine

Elektrikli şömine modellerine odun dekoru ve led ışıklar yardımıyla alev görüntüsü verilir. Bu şekilde gerçek bir şömine görüntüsü elde edersiniz. Şömineler ısınma aracı olma haricinde günümüzde artık dekorasyon amacıyla da kullanılırlar.

Eviniz için en uygun modeli seçtikten sonra dilerseniz atölyeye gelerek numune incelemesi de yapabilirsiniz. Odunlu şöminede karar kılarsanız meşe odunu gibi uygun odun çeşitlerini kullanmanız gerekir.

Şöminenizde odun haricinde başka bir yanıcı madde kullanmanız tehlikelidir. Eviniz için güvenliği tam anlamıyla sağlamak için şömine siperliklerini deneyebilirsiniz. Cam siperlikler şömine görüntüsünü etkilemezler.