Faber Doğalgazlı Şömine - Yanar Şömine

Faber Doğalgazlı Şömine

Faber Doğalgazlı Şömine

Doğalgaz dağıtım şirketlerinin ve TSE tarafından üretiminin onaylandığı ilk doğalgazlı şömine, faber doğalgazlı şöminelerdir. Faber doğalgazlı şöminelerde LPG ve doğalgaz kullanılmaktadır. Avrupa firmaları tarafından yaygın üretilen ve Avrupalılar tarafından sıklıkla kullanılan Faber doğalgazlı şömine, oldukça çeşitlendirilmiştir.

Doğalgazlı Şömine Özellikleri

Odun kullanımını ve odundan kaynaklı isi geride bırakmak için alternatif kullanılan faber doğalgaz şömineler, Kare, L tipi, U tipi, çift taraflı ve üç taraflı hazne ile çeşitleniyor. Doğalgazlı şömine özellikleri ve tasarımı tamamen kişinin isteğine bağlı değişiklik gösterebiliyor.

Faber Doğalgazlı Şömine Kullanımı

Doğalgazlı veya LPG’li kullanılan Faber şömineler, uzaktan kumandalı veya tuşlu olarak kullanılıyor. Yakıp söndürme işlemi tuşla ve uzaktan kumanda yardımıyla gerçekleştirilen Faber doğalgazlı şömine, ateş yüksekliğini ve ısı ayarını da aynı şekilde tuş yardımı ve uzaktan kumanda ile de ayarlanmaktadır. Bu kullanım şekli odun tedarikini ortadan kaldırdığı gibi dışarıya köz sıçrama riskini ortadan kaldırıyor. Daha temiz ve hijyenik kullanım sağlayan Faber şömine, kül temizliğine de ihtiyaç doğurmuyor. Görsellik içinde kızaran seramik odunlar kullanılıyor. Gerçek aleve çok yakın bir yanış kalitesine sahiptir. Bunun yanı sıra çeşitlilik bakımından zengin olan doğalgazlı şömine özellikleri, farklı tasarımlarıyla da göz doyuruyor.

Faber doğalgazlı Şömineler, ülkemizde yalnızca hermetik baca sistemiyle çalışıyor. Her mekân için kurulabilen hermetik baca sistemi kurulumu da oldukça kolaydır. Ekstra bir ustalık gerektirmeyen baca sistemi de her mekân için uygundur. Kurulumunu istenen Faber Doğalgazlı şömine için talep edilen firma öncelikle mekânı keşfetmek için ziyaret sağlar. Tasarımı belirlenen şömine için yer tespiti yapılır ve mekânın kurulumuna uygunluğuna bakılır. Yer tespiti gerçekleştirildikten sonraki süreçte yönetmeliğe uygun şekilde boru ebatları, boruların geçeceği yerler, doğalgaz tesisatının taslağı ve şömine modeli, tasarımı için proje çizilir. Proje izin için ilgili makamlarca onaylandığı takdirde kurulum onay alınan şekilde gerçekleşir. Daha sonrası için ilgili devlet dairesinden gaz açma işlemine müracaat edilir. Herhangi bir olağan dışı durum olmadığı takdirde gaz açma işlemi bir gün içerisinde onaylanır ve açılır. Onay alınması için ilgili devlet dairesinde görevli yetkililer tarafından incelemeler tamamlanmalıdır.

Faber Doğalgazlı Şömine Fiyatları

Faber Doğalgazlı Şömine fiyatları, kullanıldığı malzemeye ve ebatlara göre fiyat farklılıkları göstermekte. Kumandalı ve kumandasız olarak değişkenlik gösteriyor. Normal bir şömineye göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Tasarımı ve kurulumu haricinde doğalgaz açtırma işlemleri ise bir evin doğalgazını açtırma işlemleriyle ve ücretleriyle aynıdır.