Gazlı Şömine Modelleri

Gazlı Şömine Modelleri

Gazlı şömine modelleri son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Şömineler, evinize sıcaklık ve rahatlık katmanın harika bir yoludur. Ayrıca yakacak odun depolamak için uygun bir yer dahi sağlayabilirler. Ancak Gazlı şömine modelleri için bu durum geçerli değildir. Zira bu tarz şömineler odunla değil; gazla yanarlar. Şömineler mekanları iki şekilde ısıtır. Bunlar; konveksiyon ve radyasyondur. Konveksiyon, sıcak havanın ateşten yükseldiği ve şömine açıklığının altından daha soğuk havayı çeken yukarı doğru bir hava akımı oluşturduğu zamandır. Radyasyon, alevlerden gelen ısının odaya yayıldığı ve ışınlarının menzilindeki her şeyi ısıttığı zamandır.

Bir şöminenin asıl amacı sadece odun veya diğer yakıt kaynaklarını yakmak değil, aynı zamanda evinizin her yerine ısı yaymaktır. Şömine ile ısıtmanın avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, bir şömine satın almayı düşünmelisiniz. Gazlı şömine modelleri tam da bu noktada etkili bir tasarım özelliğine sahiptir. Aşağıda sıraladığımız kriterler Gazlı şömine modellerinin öne çıkan özellikleri arasında yer alır;

  • Yaşam alanlarına fark katarlar
  • Dekorasyon etkisine sahiptirler
  • Pratik kullanım özelliğine sahiptir
  • Fonksiyonel bir özelliğe sahiptirler

Gazlı Şömine Modelleri Nasıldır?

Şömineler, bir odayı ısıtmanın en yaygın ve popüler yollarından biridir. Yaşam alanlarına sıcaklık ve konfor kattığı gibi, yemek pişirmek veya bir odada odak noktası olarak da kullanılabilirler. Gazlı şömine modelleri geçmişten günümüze kadar uzana süreç içerisinde her zaman popüler bir konumda yer alır. Şömineler yüzyıllardır vardır. Ancak hala onlar hakkında her şeyi bilmeyen birçok insan var. Şömineleri merak ediyorsanız,  bu tarz ürünlerin yaşam alanlarına her zaman pozitif bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bir şömine, ısı ve ışık yayan alevler üreterek bir odayı ısıtmak için odun veya kömür veya doğal gaz gibi diğer yakıtları kullanır. Modern şöminelerin çoğu, yanma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan alevlere bakmanıza izin veren cam kapılar ile donatılmıştır. Hatta bazılarında uzaktan kumanda bulunur. Böylece kanepenizdeki koltuğunuzdan ayarları yapabilirsiniz! Gazlı şömine modelleri tam da bu noktada yaşam alanlarına pozitif bir katkı sunmasıyla dikkatleri üzerine çekme kabiliyetine sahiptir.