Klasik Şömine Ölçüleri - Yanar Şömine

Klasik Şömine Ölçüleri

Klasik Şömine Ölçüleri

Klasik Şömine Ölçüleri

Klasik şömine ölçüleri uygulanacak alana göre boyutları değişiklik gösterse de şöminenin işlevinin en iyi şekilde olabilmesi için uygun olan bazı ölçüler vardır. Şöminenin ısısının yeterli olması için gerekli oksijen miktarı iç kısımda sağlanmalıdır.

Standart ölçüler çok fazla duman olmasını ve ortama yayılmasını da engellerler. Şömine haznesinin iç kısım derinliği genellikle 60cm olarak ayarlanır. Klasik şömine ölçüleri dikkatle uygulandığında yeterli yanma kuvveti de sağlanacaktır.

Şehir yaşamından kırsal yaşama kadar günümüzde birçok kişinin tercihi olan şömineler evimize de güzellik katarlar. Klasik şömine ölçüleri uygulama sırasında oldukça dikkatli belirlenmeli ve standartlara uyulmalıdır. Böylece şömine keyfini sağlıklı bir şekilde yaşamış olursunuz.

Klasik Şömine İstanbul

Ülkemizin her ilinde olduğu gibi İstanbul'da da Yanar Şömine şömine sektöründe lider firmadır. Klasik şömine ölçüleri bilgisini dilerseniz web sitesinden de temin edebilirsiniz.

Klasik şömineler genellikle beyaz, bej renginde ve sütunlu, desenli tercih edilirler. Modern döşenmiş bir ev için en güzel dekoru da oluşturabilecek olan klasik şömineleri ölçülendirirken şunlara dikkat edilir:

  • Haznenin doğrusal boyutu
  • Baca ölçüleri
  • Zemin ve şöminenin başlangıç noktasının arasındaki mesafe

Klasik şömine ölçüleri doğru uygulandığında bize kusursuz verimi sağlarlar. Yanar Şömine web sitesinden hazır şömine takımı satın alabileceğiniz gibi şöminenizi kendiniz yapmak istiyorsanız gerekli malzemeleri de satın alabilirsiniz.

Kuralları doğru şekilde uygulamak ve klasik şömine ölçüleri hakkında doğru bilgiyi alabilmek için web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.

Klasik Şömine Elektrikli

Ortamı ısıtma amaçlı ve odunla kullanılan şömineler haricinde elektrikli şömineler için de klasik şömine ölçüleri vardır. Elektrikli şömineler bu ölçülere uygun üretilir. Son yıllarda kullanımının daha pratik olması sebebiyle elektrikli şömineler sık tercih edilen ürünler olmuştur.

Üç boyutlu ve gerçek şömine görünümlü tasarımlar tercih eden kişiler için oldukça güzel bir ortam sunar. Klasik şömine ölçüleri elektrikli şömineler için de uygulandığında ısıyı dengeli bir şekilde ortama verir.