Klasik Şömineler - Yanar Şömine

Klasik Şömineler

Klasik Şömineler

Klasik şömineler modern döşenmiş evlerde tercih edilen sade görünümlü şöminelerdir. Ahşap tonlarında, beyaz renkte tercih edilenleri sıktır. Oymalı, desenli modelleri de oldukça fazla kullanılır.

İki yanda sütunlar, küpeşteler olan modellere sahip klasik şömineler evinize sade ve şık bir hava katarlar. Çeşitli aksesuarlarla da sahip olan şömineler dekoratif amaçla da kullanılabilirler.

Gözü yormayan sakin tonları ve yapısıyla klasik şömineler evinizde huzurlu bir ortam yaratmanıza yardımcı olurlar. Yorucu bir gün sonrası sevdiklerinizle birlikte şömine başında güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Isınma amaçlı kurulan şöminelerin yapısı sayesinde ısınma oranını belirleyebilirsiniz. Ön kısmına cam koruma aksesuarı koyduğunuzda ateş parçalarının sıçramasını önlemiş olursunuz.

Klasik Şömine Elektrikli

Elektrik ile çalışan dekoratif şömineler de son yıllarda oldukça rağbet görüyor. Bacasız ortamda şömine keyfini yaşamak isteyenler için birebir olan bu klasik şömineler uzaktan kumandayla kontrol ediliyor.

Elektrikli klasik şömineler sizin için şu avantajları sağlar:

  • Dumansız ve kokusuzdurlar.
  • İs yapmazlar.
  • Temizliği oldukça pratiktir.
  • Kumandayla yönetildiğinden açılıp kapanması kolaydır.
  • Kurumu ve taşınması kolaydır.
  • Üzerinde kolayca değişiklik yapılabilir.

Klasik şömineler kurulacağı zaman evinizin dizaynına uyum sağlaması önemlidir. Böylece evinizin dekoruyla bütünlük oluşturmuş olur. Gelişen teknolojiyle birlikte şöminelerde de yeni ve farklı tasarımlar ortaya çıkmıştır ve birçok farklı model ortaya çıkmıştır.

Şık, klasik, otantik hava veren şömineler uygun fiyatlarla istediğiniz havayı evinize katarlar.

Klasik Şömine İstanbul

Şömineler daha önceleri şehirlerden uzak ve doğalgazla ısınma imkanı bulunmayan yerlerde ısınma amacıyla kullanılırlardı. Artık şehirlerde de tercih ediliyor ve dekor için de kullanılabiliyor. Klasik şömineler haznesi ve baca kurulumuyla bir bütün olarak inşa edilir ve en iyi verim alınır.

Eğer ısınma amaçlı şömine kullanmayı istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus baca konumunun doğru olmasıdır. Klasik şömineler doğru kurulduğunda duman kusursuz şekilde bacadan dışarı atılır.

Dekoratif modellerin kullanımı daha kolaydır ve balkona ya da dış mekana da kurulabilirler.