Köşe Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Köşe Şömine Modelleri

Köşe Şömine Modelleri

Şömine nedir? Ne amaçla kullanılır? Mekan veya ortamları ısıtmak, aynı zamanda görsel olarak ta dekoratif amaçlar ile kullanılan, modern kültürün bir parçası haline gelmiş ısınma sitemi biçimidir.

Köşe Şömine Ölçüleri

Köşe şömine ölçüleri, model itibari ile farklı nitelikte karşımıza çıksa da aslında standart boyutlara sahiptir. Klasik standartlardaki bir şöminenin yapısal itibari ile özellikleri de diğer modellere bakılarak standart ölçülere sahiptir. İki duvarın birbirine paralel açılar ile oluşturulmuş köşe şöminelerinin genel anlam itibari ile, ölçülerinden ziyade amaçlanmak istenen bazı noktaları, bulunulan ortamdaki şöminenin bacasından duman çıkışını sağlamak sureti ile ısı vermesini sağlamaktan geçer.

Odunlu Köşe Şömine Fiyatları

Odunlu köşe şömineler, adından da anlaşılacağı üzere odun yakacağının eskiden günümüze kadar kullanılmasından ötürü en eski ve en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Şömine bacalarında amaçlanan husus, dumanının en iyi kalitede ve sağlıklı bir şekilde çekiş gücüne sahip olmasıdır. Yakılmak için kesilmiş ağaçlardan elde edilen kütüklerden oluşturulmuş odunlu köşe şömine fiyatları, kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre değişiklik göstermektedir.

Klasik Şömine Modelleri

Klasik şömine modelleri, doğru yerlerde kullanıldığında zevkle tercih edebileceğiniz ürünlerdir.Klasik (Standart) şömine modellerinin farklı renk ve özellikleri baz alınarak sınıflandırılması ise şu şekildedir:

  • Döküm Şömine: Bu şömine çeşidi, eritilmiş metalin bir kalıba dökülerek oluşturulduğu şömine çeşididir. Granit, kalker gibi farklı yapılara sahip olması sebebi ile doğal görünüm havasını evinize getirmiş olmakla birlikte bu dökümlü şömineler, yani döküm soba olarak ta ifade edebileceğimiz bu şöminemiz, bir taraftan doğal görünüm vermesi nedeni ile bahçeli müstakil evlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz aynı zamanda evinizde mistik havaların yaşanması muhtemel sebeplerden dolayı da villa tip evlerde daha sık kullanılan şömine çeşididir.
  • Odunlu Şömine: Bacası olan evlerde kullanılan temlik ve kullanım açısından rahatlık imkanı veren şömine çeşididir.
  • Doğal Gazlı Şömine: Genellikle bacası olmayan evlerde tercih edilen ve istenilen noktalara rahatlıkla kurulum yapılan şömine çeşididir.

Elektrikli Şömine: Bu şömine çeşidini ise genellikle doğa dostu yanlısı insanların 1 numaralı tercih sebebidir. Bunun nedeni hem çevrenizde hem de evinizde olası kokuların bir anda önüne geçmektir. Yansıttığı ışık ile ateş görünümünü harmanlayarak sizlere sunmaktadır.