Niş Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Niş Şömine Modelleri

Niş Şömine Modelleri

Niş şömine modelleri şömine haznesinin duvarda açılan bir niş içerisine monte edildiği ürünlerdir. Hazne duvarın içerisinde olur ve bu şekilde alan kaplamaz ve hoş bir dekorasyon görüntüsü oluşturur.

Niş şömine modellerinin baca ile bağlantısı olamayacağı için elektrikli ya da doğalgazlı şömineler olarak kullanılması gerekir. Elektrikli şömineler uzaktan kumanda ile çalışır ve gerçek şömine görüntüsü verir. Elektrikli şöminelerin diğer özellikleri şunlardır:

  • Şömine haznesi yüksek ısıya dayanıklı metalden tasarlanır.
  • Hazne içerisinde odun dekoru ve led ışık ile yaratılmış alev dekorları bulunur.
  • Uzaktan kumanda ile ısı derecesini ve alevlerin boyutları tek tuşla ayarlayabilirsiniz.

Evinizde farklı ve şık bir dekorasyon yaratmak için niş model şömineler en modern tercihlerdir.

Şömineli Niş Modelleri

Şömineler eski zamanlarda yalnızca ısınmak amacıyla kullanılan ürünlerdi. Günümüze gelindiğinde teknolojinin gelişmesiyle dekorasyon için de vazgeçilmez ürünler oldular. Niş şömine modelleri yaşam alanınıza şıklık katmak istediğinizde tek başına yeterli olabilecek bir üründür.

Elektrikli şömine tercih ederseniz en büyük avantajlarından biri küçük boyutlarda tasarlanabilmesidir. 20m2 büyüklüğünde bir odaya dahi niş modeller yaptırabilir ve ısı verimini en üst düzeyde alabilirsiniz.

Elektrikli şöminelerin ısı dereceleri 500 KW ile 1750 KW arasındadır. Odanın büyüklüğüne ve yapısına göre kaç derecelik bir elektrikli şömineye ihtiyacınız olduğu değişir. Isı derecesi ayarlanabilir olduğundan faturanızı da kontrol edebilirsiniz.

Niş Tv Ünitesi Şömineli

Son yılların en popüler ürünlerinden biri de televizyon altı şömineleridir. Klasik tarzda bir eviniz varsa sizin için harika bir dekor seçeneği olurlar. Televizyon altı şömineleri için yine elektrikli şömine modelleri uygundur.

Genelde plazma model şömineler televizyon altı için kullanılır. Şöminenin ön kısmı yüksek ısıya dayanıklı cam siperlik ile kaplıdır ve bu sebeple yüzde yüz güvenlidir. Odun yanmadığı ve baca bağlantısına gerek olmadığı için kolayca temizliğini yapabilirsiniz.

Elektrikli şömine modelleri ön kısımlarından sıcak hava üflerler ve ısınmayı bu şekilde sağlarlar.

Nişli Şömine Modelleri

Nişli şömine modelleri yeni nesil üretim teknolojileri sayesinde çok daha kaliteli bir şekilde tasarlanmaktadır. Evinize ekstra depolama alanı eklemek istiyorsanız, nişli şömine modelleri mükemmel bir seçimdir. Bu modeller birçok farklı şey için kullanılabilir. Küçük bir mutfağınız veya yemek odanız varsa ve kiler için yeterli alanınız yoksa bunun için nişli bir şömine modelini kullanabilirsiniz.

Oturma odanızdaki veya aile odanızdaki ekstra depolama alanından yararlanmak istiyorsanız nişli şömine modelini de tercih edebilirsiniz. Nişli şömine modelleri arıyorsanız bugün piyasada pek çok seçenek mevcuttur. Yapmanız gereken ilk şey, evinizde en çok hangi şömine modelinin işe yarayacağına karar vermek. Her biri kendine özgü nitelikleri ve faydaları olan birkaç farklı şömine türü mevcuttur.

Yeni Tasarım Nişli Şömine Modelleri

Geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde nişli şömine modelleri değişiklik göstermektedir. Geçmişte daha geleneksel şömineler taş ve tuğladan yapılırken günümüzde, daha modern tasarımlarda ahşap kütükler yerine elektrikli ısıtıcılı metal ve cam şömineler bulunmaktadır.

Bazı kullanıcılar, görünüşünü daha çok beğendikleri veya mevcut dekorasyona daha iyi uyduğu için bir görselliği tercih ederler. Diğerler kullanıcılarsa bütçelerine veya soğuk kış aylarında evlerini rahat tutmak için ne kadar ısıya ihtiyaç duyduklarına göre seçerler. Nişli şömine modelleri, tasarım dünyasına bağlı olarak güncellenen ürünlerdir.

Yeni Stil Nişli Şömineler

Şömine nişi, şöminenize depolama alanı eklemenin harika bir yoludur. El altında tutulması gereken günlükleri, kağıtları ve diğer öğeleri saklamak için kullanılabilir. Şömine nişleri, özellikle şöminenin duvarına yerleştirilmişlerse, oturmak için bir yer de sağlayabilir. Nişler, odun yakan, elektrikli ve gazlı modeller dahil olmak üzere birçok farklı stilde mevcuttur. Bundan dolayıdır ki nişli şömine modelleri günümüz koşullarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Bugün piyasada birkaç farklı nişli şömine modelleri bulunmaktadır. En popüler stil, taş veya tuğladan yapılmış bağımsız modeldir. Bu şömineler, tavana kadar uzanan sağlam bir sırta sahiptir. Bu modellerde kitap veya dergi gibi şeyleri saklayabileceğiniz bir niş oluşturur. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz itibariyle nişli şömine modelleri söz konusu olduğu zaman karşımıza geni bir ürün yelpazesi çıkar.

Nişli şömine modelleri hem görsellik konusunda hem de performans konusunda etkili ürünlerdir.