Odunlu Şömine Modelleri ve Fiyatları - Yanar Şömine

Odunlu Şömine Modelleri ve Fiyatları

Odunlu Şömine Modelleri ve Fiyatları

Odunlu Şömine Modelleri ve Fiyatları

Odunlu şömine modelleri ve fiyatları teknolojinin gelişmesiyle her ev ortamına uygun olacak şekilde modellere ve uygun seçeneklere sahiptir. Her zevke hitap eden odunlu şöminelerin en sevilen modellerinden bazıları şunlardır:

  • Klasik şömineler
  • Modern tasarımlı şömineler
  • Ahşap şömineler
  • Oyma şömineler

Klasik şömineler taş oymalı ya da sütunlu modelleri ile büyük boyutlu odalar için ihtişam ögeleri olurlar. Bir salona girildiğinde ilk dikkat çeken dekorasyon şömine olur.

Modern şömine modelleri daha çok sade tasarımlı evler için tercih edilirler. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen şömine modelleri her çağa uygun ürünlerdir. Şömineler her zaman hayatımızda olacaktır ve modası asla geçmeyen ürünlerdir.

Odunlu Şömine Fiyatları

Farklı model seçeneklerine sahip olan odunlu şömineler bütçenize uygun fiyat aralıklarına sahiptirler. Odunlu şömine modelleri ve fiyatları web sitesinden incelenerek sipariş verilebilir.

Şöminenizin hazırlanması için öncelikle şömineyi uygulamak istediğiniz odanın ölçüsünün alınması gerekir. Odanın ölçüsünü almak doğru şekilde ısı veriminin sağlanması için önemlidir.

Eğer şömineniz odanıza göre küçük ya da büyük kalırsa ısı verimi alamazsınız ve bu sizin için problem olur. Bu sebeple uygun ölçülerde şömine modeli uygulanmalıdır. Odunlu şöminelerin hazneleri ısıya dayanıklı metalden üretilir. Dış cephe kaplaması dilediğiniz uygun malzemeden yapılabilir.

Baca sisteminin iyi olması odunlu şömine kullanımı için önemlidir. Şöminenin montajı sırasında baca bağlantısı profesyonelce yapılmalıdır.

Odunlu Şömine Modelleri

Odunlu şömine kullanmak istiyorsanız kullandığınız oduna dikkat etmelisiniz. Meşe ağacının odunu en çok kullanılan türlerden biridir. Kuru ağaç olması sayesinde yüksek verim sağlar.

Eğer kullandığınız odun nemli ya da ıslak bir yapıdaysa şömineden verim alamazsınız. Nemli odunlar daha çok duman yapacağından kaliteli bir kullanım sağlanmamış olur.

Isı verimi oldukça yüksek olan odunlu şöminelerin sunduğu manzara ve odun çıtırtılarının çıkardığı sesler de akşamlarınızı daha güzel ve huzurlu bir hale getirir. Odunları yakarken doğal aletler kullanmalısınız ve asla yakıt kullanılmamalıdır.