Odunlu Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Odunlu Şömine Modelleri

Odunlu Şömine Modelleri

Odunlu Şömine Modelleri

Odunlu şömine modelleri çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş klasik diyebileceğimiz ısınma araçlarıdır. Geçmiş yıllarda daha çok şehirden uzak ve doğalgazın olmadığı yerlerde rastlanılan odunlu şömineler teknolojinin gelişmesiyle birlikte şehir hayatına da giriş yapmış ve apartman daireleri içerisine bile girmiştir.

Birbirinden şık modeller ve farklı tasarımlar ile onlarca çeşit şömine modeli vardır. Şömine hazne bölümü metalden yapılırken dış kaplama alanı ahşap ya da taş olan farklı materyallerin bütün oluşturduğu modern tasarımlar ile evlerimizdeki en dikkat çekici ve tamamlayıcı dekorasyon haline geliyorlar.

Odunlu şömineler ön kısımları açık bir şekilde dizayn edilir ve hazne içerisinde odun yakılarak ısı sağlanır.

Odunlu Şömine Fiyatları

Genellikle evlerin salonlarında kullanılması tercih edilen odunlu şömineler farklı boyutlara sahip olabilirler. Odunlu şömine satın almak istediğinizde öncelikle hangi modeli istediğinize karar vermeniz gerekir. Modern ve şık tasarımlar arasından seçebileceğiniz odunlu şömine modelleri şu şekildedir:

  • Klasik odunlu şömineler
  • Plazma odunlu şömineler
  • L odunlu şömineler
  • U odunlu şömineler
  • Köşe odunlu şömineler

Seçtiğiniz şömine modeline göre ev dekorasyonunuza uygun bir dış kaplama tercih edebilirsiniz. Ahşap, taş, oymalı, rüstik, metal malzemeleri ile size özel bir tasarım olarak üretilen odunlu şömineler üretimden çıktıktan sonra direkt olarak adrese teslim edilir. Montaj sırasında öncelikle hazne kurulur ve ısı veriminin tam olması için test edilir.

Odunlu Şömine Haznesi

Şömine hazneleri yüksek ateşe dayanıklı olacak biçimde sert ve dayanıklı metal malzemeden üretilirler. Hazne sayesinde yanmakta olan odun daha fazla ısı verimi sağlar ve şöminenin bulunduğu ortam daha uzun süre sıcak kalır. Şömine içerisinde kullanılacak odunların ağaç türleri de önemlidir.

Gürgen, meşe ve kayın ağaç odunları şömineler için en çok tercih edilen odun türleridir çünkü kolay ateş alırlar. Odunlar eğer reçineli ağaçlardan seçilirse yanma gücü çok yüksek olduğu için kontrolü daha zor olabilir.

Şömine içerisinde odundan başka kağıt, plastik gibi maddeler asla yakılmamalıdır.