Orta Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Orta Şömine Modelleri

Orta Şömine Modelleri

Orta Şömine Modelleri

Orta şömine modelleri zeminden tavana bütün kaplama halinde ya da tavandan asılarak kullanılan modellerdir. Genellikle dört taraftan açık olarak dizayn edilen modern tasarımlara sahiptirler. Orta şöminelerin tercih edebileceğiniz diğer modelleri şöyledir:

  • Dört tarafı açık orta şömineler
  • Üç tarafı açık orta şömineler
  • Oval orta şömineler
  • Prizmatik orta şömineler

Şömine haznesinin modeline göre farklılık gösterebilirler. Zemin ve tavan boyunca full kaplama olarak da kullanılabilir ya da tavana asılı bir şekilde monte edilebilirler. Farklı tasarımları ile evinize şıklık katacak olan orta şömineler boyut ve kullanılan malzemeye göre uygun fiyat seçeneklerine sahiptir. Tavandan asılı modelleri tercih ederseniz şöminenin zemin ile bağlantısı olmaz.

Orta Şömine Fiyatları

Orta şöminelerin ölçüleri kullanmak istediğiniz alana göre belirlenir. Öncelikle en uygun mekan seçilir ve uzman kişiler tarafından ölçüsü alınır. Orta şömine modelleri dört tarafı açık seçildiğinde hiçbir duvarla bağlantısı olmadan yalnızca tavana asılı bir şekilde monte edilebilir. Böylece bulunduğu odanın her tarafından şömine yanışı rahatça izlenebilir.

Üç tarafı açık orta şömine satın almak istiyorsanız yalnızca sırt kısmını duvara yaslayabilirsiniz. Uygun ölçüleri ile evinizin salonunda ya da istediğiniz her alanda fazla yer kaplamadan verimli bir şekilde ısınma sağlayabilirsiniz.

Genelde koyu renk modelleri ile tercih edilen orta şömineler yalnızca evlerde değil restaurant, kafe ve kamusal her alanda karşımıza çıkabilirler.

Orta Şömine Ölçüleri

Orta şömineler monte etmeyi düşündüğünüz alanın ölçüsüne uygun olarak sıfırdan üretilebilirler. Alanın ölçüsü hazırlandıktan sonra üretim aşamasına geçilir. Karar vermeniz gereken nasıl bir dış kaplama istediğiniz ve hangi aksesuarları kullanacağınızdır.

Dört ya da üç tarafı açık olarak kullanılan orta şöminelerin görüş açısını kapatmaması sebebiyle hazne duvarları genellikle cam dekor seçilir. Yüksek ısıya dayanıklı olan cam hazneler ısıyı uzun süre verimli tutarlar. Direkt olarak bacaya bağlantısı kurulan orta şömineler hiçbir şekilde kapalı alanda duman ya da koku yaymazlar. Açılır kapanır haznesi ile temizliği oldukça kolaydır.