Oymalı Şömine Modelleri - Yanar Şömine

Oymalı Şömine Modelleri

Oymalı Şömine Modelleri

Oymalı şömine modelleri klasik tasarımlardır ve genellikle sütun şeklinde ya da taş oymalı modeller olurlar. Klasik bir tarzınız varsa bu tarzı en iyi şekilde oymalı şömineler ile yansıtabilirsiniz.

Odunlu modeller ile sevdiklerinizle birlikte huzurlu akşamlar geçirebilir ve güzel anılar biriktirebilirsiniz. Baca bağlantısı ile dumanın direkt olarak dışarı çıkması sağlanır ve koku yaymazlar. Yakıtı odun olan şömineler için dikkat edilmesi gereken husus hazne temizliğinin iyi yapılmasıdır.

Şömineyi yakarken doğal ateş kullanılmalıdır. Alkol ya da herhangi başka bir yakıt çeşidi kullanmak tehlikeli olur. Şöminenin temizliğini tercihen sıvı deterjan kullanarak yapmak daha faydalıdır. Cam siperliği temizlerken de nemli bir bez kullanabilirsiniz.

Ahşap Oymalı Şömine

Evinize otantik bir hava katacak olan ahşap oymalı şömineler özel desenler ile harika görüntüler yaratırlar. Dilerseniz şöminenin haznesini metalden tercih edebilir dış cephesini ahşap tercih edebilirsiniz. Oymalı şömine modelleri farklı aksesuarlar kullanarak zenginleştirilebilir:

  • Şöminenizin etrafına renkli led ışıklardan dekor yapabilirsiniz.
  • Şöminenizi bulunduğu ortama geometrik biçimde inşa ettirebilirsiniz.
  • Şömine etrafındaki duvarları ya da tek bir duvarı şöminenin tam zıttı bir renge boyayabilirsiniz.
  • Şöminenize çerçeve ekleyebilirsiniz.
  • Şöminenize raf ekleyebilirsiniz.

Kullanacağınız aksesuarlar sizin tarzınızı tam yansıtacak şekilde tamamlayıcı olurlar. Bir şömineden alabileceğiniz en yüksek verim bu bütünlük sayesinde olur. Oymalı modeller etrafına yerleştireceğiniz biblolar da evinizin şıklığını tamamlayıcı olur.

Eski Tip Şömine

Evinizde hem ısınma amaçlı hem de dekorasyon amaçlı şömine kullanmak istiyorsanız ve nostaljik bir zevkiniz varsa eski tip oymalı şömineler tam sizin zevkine göredir. Odunun çıtırtısı ve alevlerin duvarda dans eden gölgesi size günün tüm yorgunluğunu unutturur.

Şömine modelleri günümüzde hem otantik ögeler taşır hem de her model kendi içerisinde modernliği barındırır. Bu nedenle şömine modelleri zamansızdır. Sağlam malzemeden yapıldığı için yapısı bozulmadan ve desenleri kaybolmadan uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Odunlu şömineler ısı verimi yüksek modellerdir ve kişiye özel olarak tasarlanabilirler.

Diğer tüm detaylar için -> https://www.yanarsomine.com.tr/