Sabun Taşı Şömine - Yanar Şömine

Sabun Taşı Şömine

Sabun Taşı Şömine

Sabun Taşı Şömine

Sabun taşı şömine çok eski zamandan beri kullanılan sabun taşlarından imal edilen şöminelerdir. Sabun taşı bir mineraldir ve doğal taşlar kategorisine girer. Beyaz, soluk yeşil, gri, tuğla rengi gibi birçok farklı rengi vardır ve ev dekorasyonlarında da oldukça fazla kullanılır.

Şömine yapımında da tercih edilen sabun taşı ısı yalıtımına sahiptir ve sıcaklığı daha uzun süre tutar. Modern ve şık tasarımları ile beğeni toplayan şömine modelleridir. Sabun taşı şömine istediğiniz alana göre farklı özellikler gösterebilir. Bacalı ya da bacasız şömine modellerinde kullanılabilir.

Yüksek ısı verimi ve zamanı olduğu için şömine yandıktan saatler sonra bile ortam ısısını korur. Sabun taşı şömine yangın riskini sıfıra indirir.

Sabun Taşı Soba

Şöminenizi kapaklı modellerden de seçebilirsiniz. Kapakları sayesinde kolayca yakıp söndürebilir ve ısıyı da daha çok muhafaza edebilirsiniz. Sabun taşı şömine kapaklı modelleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İç mekan ya da dış mekanlarda güvenle kullanılabilen sabun taşı şömine avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Isıyı uzun süre muhafaza eder
  • Kir tutmaz ve temizliği kolaydır
  • Çevre dostudur
  • Kimyasal toz ya da gaz açığa çıkarmaz
  • Bacalı ya da bacasız modellerde kullanılabilir.

Bacasız modeller daha çok apartman dairelerinde tercih edilir ve fonksiyoneldir. Hangi yükseklikte yakacağınıza siz karar verdiğiniz için de ekonomik modellerdir. Şömineler sanılanın aksine çok yüksek masraflara yol açmazlar.

Sabun Taşı Şömine Fiyatları

Sabun taşı şömine kullanmak istediğiniz alana ve tasarım özelliklerine göre fiyat değişikliğine sahip olurlar. Ayrıca her firmanın fiyat politikası ayrıdır. Küçük boyutlu ya da büyük boyutlu modellerde fiyat farkları olur.

Bacasız ya da bacalı modeller de birçok fiyat çeşidi vardır. Bu kadar çok çeşitli ürün olduğu için her bütçeye uygun modeller de vardır. Sabun taşı şömine dayanıklı malzemeden üretildiği için uzun süre zarar görmeden kullanılabilecek şöminelerdir.

Bir odaya girdiğinizde en dikkat çeken dekor şömineler olur ve evinize güzellik katarlar.