Sarıyer Şömine - Yanar Şömine

Sarıyer Şömine

Sarıyer Şömine

Aslına bakılırsa şömine, Fransızca'dan dilimize geçen bir kelimedir ve şömine odaların ve pişirme alanlarının ısıtılması anlamına gelir. Kış günlerinde mekanı ısıtmayı tercih edebileceğiniz harika ve dekoratif bir aksesuardır. Şömine ahşapla yanar ve dumanı doğrudan bacadan çıkar. Aynı zamanda iç mekanı çok kuvvetli bir şekilde ısıtabilir. Şömineler, çoğunlukla evlerin oturma odalarında kullanılmaktadır.

Kapalı Şöminelerin Özellikleri Nelerdir?

Uzun yıllardır ısınma amaçlı kullanılan ve diğer ısıtma sistemlerine göre estetik ve verimli bir sistem olan şömine yapısı, çeşitli ihtiyaçlara ve tasarımlara uygun olarak zaman içerisinde değişmeye başlamıştır. Şu anda, yeni nesil sistemler olarak kapalı odalı şömineler verebiliriz. Buna paralel olarak, klasik şekilde çalışan ve yanma ve bakım gibi alanlarda biraz hareket gerektiren bu sistemlerin daha basit ve kolay olduğu ve modern tasarımlara ve yapılara geçtikten sonra aynı verimliliği sağladığı varsayılmaktadır. Bu değişimin önemli bir noktası, şöminenin estetik görünümünün kaybıdır.

Unutulmaması gereken en önemli şey, bu kapalı şömine modelleri için kullanılan camdır. Haznede kullanılan cam seramik olmalıdır. Seramik camın en önemli özelliği ısı geçirgenliğidir. Sıcak-soğuk alaşım oluşursa bu cam çatlamaz. Kapalı şöminelerde, birincil havanın ızgara altına alınabileceği bir yer vardır. Ayrıca ikincil camın yanındaki alandan hava alabilirsiniz. Yanma oranını ayarlamak için kullanılabilirler. Bu özellikler sayesinde eski şöminelerden çıkan şöminenin tadını daha kolay ve rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Eski Şömineleri Yenileme Zamanı

Eski şöminelerinizi de kapatabilirsiniz. Bunun için şöminenizi ölçtükten sonra bir çerçeve yapılır. Bu, açılır bir çerçeve oluşturmanıza olanak sağlar. Daha konforlu bir şöminenin tadını çıkarmak istiyorsanız, şöminenize özel huni yerleştirebilirsiniz. Yerleştirme sırasında küçük değişiklikler yapılması gerekebilir.

Şu anda, yeni nesil sistemler olarak kapalı şömineler en çok beğenilen modeller arasındadır diyebiliriz. Yanma oranını ayarlamak çok kolaydır. Bu özellikler sayesinde eski şöminelerden çıkan şöminenin tadını daha kolay ve rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra güvenlik açısından da çocuklu evlerde kolaylıkla tercih edilebilecek bir modeldir denebilir. Her ev modeline uygun şömineler olduğunu söyleyebiliriz. Ücret olarak da herkesin bütçesine uyabilir.

Yanar Şömine Olarak 1986'dan bu yana Sarıyer Şömine alanında hizmet vermekteyiz. Kaliteli ürün ve uygun fiyatlandırma ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerimize şömine alanında hizmet vermekteyiz.

Detaylı Bilgi Almak İçin ;

Telefon : 0(212) 852 16 33 / 0(212) 884 13 49

E-Mail : [email protected]